Strona główna Temat dnia Rura zniknie. Równa do remontu

Rura zniknie. Równa do remontu

12

W pamięci wielu świdniczan wciąż żywy jest obrazek z 1998 roku, gdy ówczesny prezydent miasta, Adam Markiewicz, mknął z rozpędem do wody w niebieskich kąpielówkach. Taki był jeden z akcentów uroczystego oddania do użytku zjeżdżali, wybudowanej przy basenie krytym na ulicy Równej. Radość prezydenta i mieszkańców trwała niewiele więcej niż historyczny zjazd. Wadliwie skonstruowana rura w 2001 roku została wyłączona z eksploatacji i od tamtej pory porasta mchem.   Po 14 latach straszydło zostanie zdemontowane.

Zadanie usunięcia konstrukcji zostało wpisane do specyfikacji przetargowej na modernizację fragmentu ulicy Równej – od ul. Zygmuntowskiej do placu Wolności. Przetarg wygrała firma “Rokan”, wkrótce ma zostać podpisana umowa. Demontaż zjeżdżalni jest tylko jednym z wielu i wcale nie najistotniejszym zadaniem. Cały fragment ulicy zostanie gruntownie przebudowany. Wykonawca zabezpieczy płynący pod powierzchnią potok Młynówka, wykona kanalizację deszczową i sanitarną. Całkowicie zostanie wymieniona nawierzchnia drogi i chodników, w planach jest także budowa parkingu i nowej wiaty przystankowej na placu Wolności. Nie zabraknie ławek i zieleni.

Wszystkie prace będą kosztowały około miliona złotych. Środki pochodzą w całości z budżetu miasta. Termin rozpoczęcia modernizacji nie jest jeszcze znany. Prace mają potrwać do końca maja przyszłego roku.

asz