Strona główna Sport Moto Wypadli z trasy na ostatnim odcinku specjalnym

Wypadli z trasy na ostatnim odcinku specjalnym [FOTO]

1

Fatalnie zakończył się dla załogi Tomasz Hupało i Rafał Fiołek 22. Rajd Dolnośląski. Załoga startująca w Rajdowym Pucharze Polski po czterech oesach znajdowała się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, nasi rajdowcy postanowili walczyć o zwycięstwo, jednak wypadli z trasy i marzenia o korzystnym rezultacie prysły.

Od początku rajdu mieliśmy problemy z silnikiem, jednak walczyliśmy o jak najlepszy rezultat. Po czterech odcinkach specjalnych znajdowaliśmy się na drugiej pozycji za załogą Scheffler / Marciniak. Z pewnością można było pojechać z głową I dojechać na tej drugiej pozycji, ale my nie kalkulujemy I postanowiliśmy walczyć o zwycięstwo. Na 10. kilometrze piątego oesu „ścięliśmy” koło, wpadliśmy do rowu i dachowaliśmy. Wyglądało to bardzo poważnie. Niestety nie było możliwości kontynuowania rajdu. Jesteśmy trochę poobijani, ale na nasze szczęście, ktoś u góry nad nami czuwa, że nie natrafiliśmy po drodze na żadne drzewo i skończyło się tylko na siniakach – relacjonuje Rafał Fiołek.

 

Nasza załoga straciła zatem szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski 2012. Nikt nie jest już w stanie zagrozić duetowi Płachytka / Nowaczewski. Tomasz Hupało i Rafał Fiołek plasują się cały czas na drugiej pozycji, ale czują już oddech kolejnych załóg, które mają chrapkę na tytuł wicemistrzowski.

 

Na chwilę obecną cieszymy się ze zwycięstwa w Pucharze Citroena. Obecnie trwa walka z czasem, aby przygotować nasz samochód do ostatniej tegorocznej eliminacji – Cieszyńskiej Barbórki. Po wypadku podczas 22. Rajdu Dolnośląskiego nasz Citroen został mocno uszkodzony, mamy nadzieję jednak, że zdążymy na Barbórkę I obronimy tytuł wicemistrzowski w generalce Pucharu Polski 2012. Chciałem dodatkowo podziękować wszystkim naszym kibicom za doping podczas Rajdu Dolnośląskiego. Stawiliście się bardzo licznie, mamy nadzieję, że swoją jazdą Was nie zawiedliśmy – dodaje Rafał Fiołek.

 

Klasyfikacja generalna Rajdowego Pucharu Polski 2012 – http://www.pzm.com.pl/rajdy2012/puchar/generalna.pdf

FOTO: Łukasz Kufner, Michał Marczewski

 

Poprzedni artykułRura zniknie. Równa do remontu
Następny artykułRywal pokazał wyższość, ŚKPR odpada z Pucharu Polski [FOTO]