Strona główna Wydarzenia Świebodzice Plac zabaw w każdej dzielnicy

Plac zabaw w każdej dzielnicy

1

Powody do radości mają najmłodsi i ich rodzice ze Świebodzic.  oraz Polnej w Świebodzicach. Przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej został zmodernizowany  już istniejący plac zabaw. Dzięki dotacji z budżetu miasta Zakład Gospodarki Komunalnej zamontował nowe huśtawki, piaskownicę i zjeżdżalnię. Całość została wysypana piaskiem, teren jest ogrodzony, a sami mieszkańcy bardzo dbają, by na teren placu nie wyprowadzano psów. Modernizacja placu kosztowała 18 tys. zł informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Z kolei za 30 tys. zł powstał zupełnie nowy plac do zabawy dla dzieci przy ul. Polnej. Duża piaskownica, huśtawki, zjeżdżalnia to ulubione miejsce najmłodszych mieszkańców okolicy. Warto  dodać, że mieszkańcy ul. Polnej w ostatnich kilku latach doczekali się wielu inwestycji – to chociażby budowa nowej nawierzchni, oświetlenia, a teraz placu.

Place zabaw są dziś niemal w każdej dzielnicy Świebodzic – przy każdej szkole podstawowej powstały takie miejsca w ramach programu „Radosna szkoła” (przy SP 2, SP 3, SP 4 i ZSI). Kilka lat temu postawiono place zabaw m. in. na ul. Zamkowej (Pełcznica), przy ul. Granicznej (Ciernie) oraz w Śródmieściu – przy ul. Młynarskiej. W zeszłym roku dołączył do nich bardzo ładny obiekt w Parku Miejskim.

Poprzedni artykułZło dobrem zwyciężaj
Następny artykułKłopoty z dworcem Świdnica Miasto