Strona główna Magazyn Jesienne podróżowanie z Magazynem Swidnica24.pl

Jesienne podróżowanie z Magazynem Swidnica24.pl

0

Podróżą może być przywołanie słonecznych smaków we własnej kuchni czy odwiedzenie odległej przeszłości za naciśnięciem guzika w pilocie telewizora. Można też sięgnąć po książkę z opisem dalekich krain czy wreszcie złapać plecak i wyruszyć na realną wyprawę. Dla każdego Magazyn Swidnica 24.pl, jak co tydzień, ma odpowiednią propozycję.

Zdjęcie Agnieszka Szymkiewicz

Podobnie jak wrzesień, tak i październik na razie rozpieszcza całkiem ładna pogodą. To świetna zachęta, by wybrać się z rodziną i przyjaciółmi w nieodległe Karkonosze. Portal ZnaneNieznane.pl po raz kolejny zaprasza na mało wydeptane przez turystów ścieżki. Co prawda Szklarska Poręba jest bez względu na porę roku oblegana przez turystów, ale w pobliżu tej miejscowości można znaleźć atrakcje mało znane, ale wcale nie mało atrakcyjne. Takim miejscem dolina Kamiennej z wyjątkowym punktem widokowym – Złotym Widokiem – i skałą, zwaną Chybotkiem. Spokój, cisza i wspaniała panorama Karkonoszy to nagroda dla tych, którzy nie lubią utartych szlaków. Więcej w dziale Turystyka.

Kto woli spokój we własnym domu, może nie ruszając się z fotela, wyruszyć w podróż po świecie razem z niezwykłym małżeństwem – wielkim polskim uczonym, Bronisławem Malinowskim i jego żoną, Elsie Masson. Oboje mieszkali w różnych krajach, wiele podróżowali i pisali do siebie. Listy zawierają fascynujący opis świata lat 20-tych i 30-tych XX wieku. „Historia pewnego małżeństwa”, w której listy zebrano, opatrzona została wieloma ilustracjami. Więcej w dziale Książka.

Fotel będzie także znakomitym punktem widokowym na Włochy, i to te z lat 60-tych XX wieku. Adrianna Woźniak w cyklu ” Z wypożyczalni” poleca znakomitą komedię z Marcello Mastroiannim – „Rozwód po włosku”. Więcej w dziale Kino.

Po krótkiej przerwie do Magazynu Swidnica24.pl wracają porady Powiatowego rzecznika Konsumentów. Tym razem wszystko o odpowiedzialności za licznik poboru energii elektrycznej. Więcej w dziale Porady.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Paśstwa w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Aromatyczna zupa paprykowa
Następny artykułMałżeństwo to trudna droga