Strona główna Wydarzenia Jak dbają o lasy?

Jak dbają o lasy?

8

Las – wspólna sprawa – dziedzictwo przyrodnicze powiatów partnerskich. To hasło międzynarodowej konferencji, do udziału w której powiat świdnicki i Nadleśnictwo Świdnica zaprosiły leśników i samorządowców z Niemiec i Czech. – Wszyscy mamy bardzo różne doświadczenia. W Polsce większość lasów pozostaje w jednych rękach – państwa, u naszych południowych sąsiadów lasy są niemal wyłącznie własnością prywatną – tłumaczy Marcin Calów, zastępca świdnickiego nadleśniczego. – Działamy w różnych warunkach prawnych i organizacyjnych, ale wszyscy podejmujemy działania na rzecz ochrony środowiska. Chcemy podzielić się doświadczeniami, a naszym gościom pokazać, jakie działania wdrożyliśmy tutaj, na naszym terenie.

Świdniccy leśnicy chcą się pochwalić m.in. Stacją Edukacji Ekologicznej i hodowlą muflonów w okolicach Bielawy. W programie konferencji jest także prezentacja przedstawiciela Geo- Naturpark,  Carstena Grambow poświęcona przedstawieniu informacji nt. Rezerwatu Geologiczno-Przyrodniczego Geo- Naturpark Bergstraße – Odenwald oraz prezentacja przedstawiciela Sdružení Český ráj,  Jiřiego Lukeša poświęcona przedstawieniu informacji na temat Czeskiego Raju. W konferencji uczestniczyć będą obok starosty świdnickiego również starosta i przewodniczący rady powiatu Bergstraße  oraz zastępca burmistrza Jičína. Konferencja rozpocznie się 20 października o godzinie 11.00 w Stacji Edukacji Ekologicznej przy ulicy Sikorskiego 11 w Świdnicy.

O 19.30 w teatrze miejskim w Świdnicy rozpocznie się Międzynarodowy Koncert na Rogach Alpejskich i Myśliwskich. Wstęp bezpłatny.

 

 

Poprzedni artykułKino Cinema 3D zaprasza [REPERTUAR]
Następny artykułAlpejski koncert