Strona główna Wydarzenia Świebodzice Dom Samopomocy od grudnia

Dom Samopomocy od grudnia

1

Co najmniej 15 osób znajdzie pomoc i opiekę w nowo utworzonym Środowiskowym Domu Samopomocy w Świebodzicach. Na sesji w dniu 23 października Rada Miejska podjęła uchwałę o utworzeniu placówki. Ta rozpoczyna swoją działalność 1 grudnia. ŚDS będzie miejscem,  w którym zajęcie i możliwość samorozwoju znajdą osoby niepełnosprawne intelektualnie – informuje Agnieszka Bielawska – Pękala z UM w Świebodzicach.

– Chodzi o osoby zarówno z lekkim, jak i znacznym stopniem niepełnosprawności umysłowej, ale sprawne ruchowo – mówi Izabela Siekierzyńska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach. – W placówce takie osoby będą mogły twórczo się rozwijać, spędzać czas wśród ludzi, a nie w czterech ścianach; będą także korzystać z rehabilitacji ruchowej i społecznej.

Środowiskowy Dom Samopomocy będzie miał swoją siedzibę w Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul. Parkowej 4. Zajmie dwa poziomy budynku, które zostaną wyposażone m. in. w pracownię kulinarną, świetlicę, salę do rehabilitacji, poradnię psychologiczną, itd. Osoby niepełnosprawne otrzymają tu kompleksową pomoc, a z obiektu będą mogły korzystać codziennie od godz. 7:30 do 15:30.

Gmina Świebodzice otrzymała dotację z budżetu państwa na utworzenie placówki: 45 tys. zł na wyposażenie oraz blisko 16 tys. zł na działalność.

Będzie to pierwsza tego typu placówka w Świebodzicach, świadcząca tak kompleksową pomoc osobom niepełnosprawnym umysłowo.

Poprzedni artykułMimo zarzutów kradli dalej
Następny artykułPociąg do Wrocławia za rok