Strona główna Konkursy Co to, gdzie to? Zagadka nr 12

Co to, gdzie to? Zagadka nr 12 [KONKURS]

0

Większość uczestników naszej zabawy trafnie wskazała kamienicę, ozdobioną płaskorzeźbą z okrętem. Jednak niewielu dotarło do szczegółowych informacji, dotyczących tego budynku. Najwięcej informacji znalazła pani Zofia Kucharek i to do niej trafia nagroda – voucher do kina Cinema 3D. Zanim jednak odpowiedź na zagadkę z ubiegłego tygodnia, pytanie na dziś.

Zagadka nr 12:

Płaskorzeźba, którą widać na zdjęciu, jest tylko wspomnieniem po oryginalnym obiekcie, który stał niegdyś w tym miejscu. Warto dodać, że obok postaci kobiecej jest także druga, męska. Gdzie obie się znajdują i kogo przedstawiają? Tradycyjnie nagroda trafi do osoby, która udzieli najpełniejszej odpowiedzi.

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres [email protected] do soboty, 20 października, do godziny 12.00. W tytule proszę wpisać “Co to, gdzie to? Zagadka nr 12”, w treści odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości Redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska. Zwycięzca zostanie ogłoszony 20 października na portalu Swidnica24.pl. Także 20 października kolejna zagadka!

Odpowiedź pani Zofii Kucharek na zagadkę nr 11:

Na zdjęciu widnieje płaskorzeźba z Domu Pod Złotym Okrętem przy Rynku 26. To jedna z najciekawszych kamienic w Świdnicy. Ma późnorenesansową fasadę zwieńczona gładkim półszczytem oraz bogato zdobiony portal z dwoma niszami do siedzenia. Na płaskorzeźbie znajduje się wizerunek żaglowca. Z 1712 r. pochodzi wzmianka, że w tej kamienicy znajdowała się gospoda Pod Złotym Okrętem.

Poprzedni artykułJeden krok do Internetu
Następny artykułNowy Bond o godzinie 0:07