Uroczystą mszą świętą o godzinie 12:00 na terenie Muzeum Gross – Rosen w Rogoźnicy rozpoczną się jutro, 2 września, uroczystości upamiętniające 73. rocznicę agresji Niemiec na Polskę. W programie obchodów, oprócz mszy, przewidziane są m.in. wystąpienia okolicznościowe, złożenie wieńców w hołdzie ofiar zbrodni hitlerowskich oraz zwiedzanie wystaw muzealnych. W uroczystościach będą uczestniczyć także byli więźniowie nazistowskiego obozu KL Gross – Rosen.
Na obchody rocznicowe zapraszają: Urząd Miejski w Strzegomiu, Związek Harcerzy Rzeczypospolitej oraz władze Muzeum Gross – Rosen. Uroczystość honorowym patronatem objęli biskup świdnicki Ignacy Dec oraz burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.


![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)







