Strona główna Magazyn Książka Polecamy: Nasz mały PRL. Pół roku w M-3, z trwałą, wąsami i...

Polecamy: Nasz mały PRL. Pół roku w M-3, z trwałą, wąsami i maluchem

1

Na tę książkę warto „zapolować”. Premiera w Empiku już 19 września. „Nasz mały PRL. Pół roku w M-3, z trwała, wąsami i maluchem”, Izabela Meyza, Witold Szabłowski.

Co dziś rzucili?… czyli podróż do przeszłości. Przystanek PRL Kolejki po girlandy papieru toaletowego, „Brutal” obok „Pani Walewskiej”, rodzinna podróż maluchem do Bułgarii. Czasy, w których panie nosiły trwałą, a panowie „męski zwis”, dobrze znamy z filmów Barei albo przeżyliśmy na własnej skórze… Ale warto spojrzeć na nie w zupełnie inny sposób.

Dwójka dziennikarzy, Iza i Witek, postanowili na pół roku przenieść się do rzeczywistości przełomu lat 1981/1982. Zamieszkali w bloku z wielkiej płyty, zrezygnowali z Internetu i komórek, a po Warszawie jeździli fiatem 126p. Dziecku wręczyli zabawki pamiętające czasy Jaruzelskiego, a w ich kuchni zagościły dania polecane przez kultową „Przyjaciółkę”.

Po co to wszystko? Autorzy sprawdzili czym różni się współczesne życie od tego sprzed trzech dekad. Zabrali nas w sentymentalną podróż, przyjrzeli się absurdom PRL-u, ale przede wszystkim szukali odpowiedzi na pytanie, czy dziś żyje się nam lepiej.

Poprzedni artykułŚwidnicki Imprezownik
Następny artykułZ wypożyczalni: Mistyfikacja