Strona główna Wydarzenia Świdnica Oszczędności dzięki przetargowi

Oszczędności dzięki przetargowi

0

MPK przez najbliższe 7 lat będzie wozić pasażerów na terenie Świdnicy oraz liniach łączących miasto z gminą Świdnica i Marcinowice. Przetarg został rozstrzygnięty, a dzięki temu udało się uzyskać kwotę 71,34 mln zł za cały okres obowiązywania umowy, choć koszty wcześniej kalkulowano na ponad 107,7 mln zł.

Przyjęcie procedury przetargowej już kilka lat temu nie tylko wymusza konkurencyjność, dzięki czemu mniej miasto musi wydać na usługi komunikacyjne, ale również ma wpływ na poprawę ich jakości. Przez ostatnie lata świdnickie MPK, a wraz z nim autobusy i komfort podróżnych ewidentnie się zmieniają. Są to nowsze pojazdy, a baza transportowa również w ramach nowego kontraktu będzie odnawiana. W dodatku w umowie miasto zawarło szereg kar, które przewoźnik płaci np. jeśli autobusy nie jeżdżą punktualnie, są źle oznaczone albo niezbyt czyste. Cieszy również fakt, że to świdnicka firma wygrała przetarg, bo w znakomitej większości pracują w niej świdniczanie, dzięki czemu udało się utrzymać miejsca pracy.

Udziałem w przetargu nieograniczonym na zadanie pn. „Świadczenie usług przewozowych w zakresie przewozu osób na liniach komunikacyjnych regularnych na terenie Miasta Świdnica oraz na liniach komunikacyjnych regularnych łączących Świdnicę oraz Gminy: Świdnica i Marcinowice” zainteresowanych było trzech przewoźników. Finalnie wpłynęła tylko jedna oferta – świdnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. I to z tą firmą po rozstrzygnięciu przetargu niedawno podpisano umowę.

 

Poprzedni artykułPrzerwa techniczna
Następny artykułSwidnica24.pl w nowej odsłonie