Strona główna Wydarzenia Świdnica Masz pomysł na firmę? Zgłoś się do Debiutu

Masz pomysł na firmę? Zgłoś się do Debiutu

14

Sześćdziesiąt tysięcy złotych w formie dofinansowania i trzynaście tysięcy złotcyh w postaci nagród rzeczowych, to wszystko można zdobyć w konkursie Debiut Gospodarczy, organizowanym przez miasto Świdnica. Nowością w tym roku są nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Mind Progress i portal Swidnica24.pl.

Wiemy jak trudno zaistnieć na rynku, dlatego chcemy pomóc młodym przedsiębiorcom – mówi Tomasz Pietrzyk, redaktor naczelny portalu Swidnica24.pl. – Dzięki nagrodzie, jaką jest reklama na portalu Swidnica24.pl, debiutanci ze swoimi usługami dotrą do większej liczby odbiorców. Dla najlepszych przygotowaliśmy trzy pakiety reklamowe do wykorzystania w dowolnym czasie na portalu – dodaje Pietrzyk.

Również firma Mind Progres postanowiła wesprzeć debiutantów swoim doświadczeniem w branży IT. – Sami też kiedyś debiutowaliśmy. I dobrze wiemy, że przy starcie ważne jest dostać pomocną dłoń – czasami to jest dobry kontakt, niekiedy po prostu dobre słowo. Mamy nadzieję, że nasza nagroda pomoże świeżo upieczonym przedsiębiorcom ugruntować swoją pozycję na rynku. Trzymamy kciuki – mówi Radosław Bazylewicz, dyrektor w firmie Mind Progress.

Zgłoszenia w ramach konkursu Debiut Gospodarczy przyjmowane będą do 21 września. Konkurs promujący przedsiębiorczość i młodych ludzi z ciekawym pomysłem na otwarcie własnej działalności gospodarczej wraca po roku przerwy.

Uczestnikami konkursu „Debiut Gospodarczy” mogą być osoby, które w dniu przystępowania do konkursu:
ukończyły 18 lat, a nie przekroczyły 30 roku życia,
nie pozostają w stosunku pracy, zarówno zarejestrowane, jak i niezarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy,
po raz pierwszy uruchamiają działalność gospodarczą,
zamierzają prowadzić działalność gospodarczą na terenie Gminy Miasto Świdnica i składać roczne rozliczenie do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Świdnicy, który będzie właściwym organem do spraw rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Rekrutację podzielono na dwa etapy:


Etap I – przyjmowanie i weryfikacja zgłoszeń

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie zobowiązane są do złożenia kompletu prawidłowo wypełnionych dokumentów:
zgłoszenia uczestnictwa w „Programie pod nazwą Debiut Gospodarczy”,
formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis,
regulaminu konkursu /każda strona powinna być zaparafowana/.

Dokumenty rekrutacyjne należy składać do 21 września 2012 r. w zamkniętej kopercie za pośrednictwem poczty/kuriera na adres:

Urząd Miejski w Świdnicy

ul. Armii Krajowej 49

58-100 Świdnica

lub dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego (pok. 27, parter) w godzinach 7.30 – 15.30 z dopiskiem „Debiut Gospodarczy – 2012”.

Etap II – rozmowy rekrutacyjne

Rozmowy rekrutacyjne z uczestnikami konkursu przeprowadzane będą przez doradców zawodowych partnera programu, oraz jednego członka Komisji Konkursowej. Rozmowy dotyczyć będą m. in. motywów ubiegania się danej osoby o udział w programie, oceny predyspozycji do prowadzenia działalności gospodarczej, oceny doświadczenia zawodowego, dodatkowych kwalifikacji, oceny pomysłu na biznes np. pod kątem realności i trwałości.

Nagrody:

ufundowane przez Miasto Świdnica – łączna pula nagród finansowych 60 tys. zł,

ufundowane przez portal Swidnica24.pl – pakiety reklamowe o wartości 3.000, 2.000 i 1.500 zł do wykorzystania w dowolnym czasie na łamach portalu,

ufundowane przez agencję marketingową Mind Progress – realizacja serwisu internetowego o wartości 3.000 i 2.000 zł oraz przygotowanie wizytówki internetowej – wartości 1.500  zł.

oprac. asz

Poprzedni artykułSentymentalna podróż na Kresy
Następny artykuł12 tysięcy za ekologiczną zbiórkę