Strona główna Bez kategorii Jest już druga część Encyklopedii Świdnicy

Jest już druga część Encyklopedii Świdnicy

0

Świdnica ma swoją encyklopedię. Jej drugą część mieszkańcy mogą już odbierać w Czytelni Naukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy (ul. Franciszkańska 18, I piętro). Tym razem subskrybenci otrzymają również zestaw przekładek, dzięki którym będą mogli posegregować artykuły tematycznie.

Encyklopedia to dzieło tworzone przez świdniczan i dla świdniczan, dokumentujące dzieje naszego miasta od zarania dziejów do czasów współczesnych. Encyklopedia jest niepowtarzalnym projektem. Zależy nam na przygotowaniu kompleksowej publikacji o dziejach Świdnicy, wybitnych świdniczanach, ważnych datach w historii miasta i wszystkim, co nierozłącznie wiąże się ze Świdnicą – mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

W drugiej części Encyklopedii Świdnicy autorzy opowiadają m. in. o historii Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, fabryce organów, młynach papierniczych.

Wszystkich, którzy zapisali się na listę subskrybentów, a nie odebrali jeszcze pierwszej części artykułów oraz segregatora, również zapraszamy do ich odebrania.

Równolegle z „papierowym” wydaniem Encyklopedii Świdnicy na stronie www.um.swidnica.pl, w zakładce „Encyklopedia Świdnicy” można nieodpłatnie pobierać kolejne części Encyklopedii w wersji elektronicznej.

Projekt realizują Urząd Miejski i Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej.

Poprzedni artykułZdążyć przed rakiem. Niezwykła wystawa
Następny artykułJuniorzy zagrali towarzysko w Kielcach