Strona główna Sport Piłka nożna Gryf trenował na światowym poziomie

Gryf trenował na światowym poziomie

0

Program „Szkółki piłkarskie NIVEA” otwiera przed polskimi szkoleniowcami i ich młodymi zawodnikami zupełnie nowe perspektywy rozwoju. Na początku września trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego z 5 zwycięskich placówek z województwa dolnośląskiego spotkali się na boiskach ośrodka w Opalenicy z trenerami z Akademii Ajax Amsterdam. Dzięki szkoleniu polscy trenerzy poznali światowej klasy metodologię pozwalającą rozwijać piłkarską pasję swoich podopiecznych.

 

Dbając o najwyższą jakość treningów, popartą unikalną koncepcją kształtowania sportowej postawy zawodnika firma NIVEA zaprosiła do współpracy jedną z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie – Akademię Ajax Amsterdam. Pod kierunkiem Eddiego van Schaicka oraz Arnolda Mührena z Akademii Ajaxu trenerzy rozpoczęli realizację 10-miesięcznego cyklu szkoleniowego, któremu przyświeca troska o wszechstronny rozwój najmłodszych. Między 2 a 8 września, w profesjonalnym centrum sportowo-treningowym REMES szkoleniowcy z całej Polski – także ci z województwa dolnośląskiego (wśród nich przedstawiciele Gryfa Świdnica) – korzystali z najlepszej wiedzy futbolowej. Dzięki projektowi NIVEA trenerzy poznali techniki budujące nie tylko umiejętności dzieci, ale przede wszystkim kształtujące ich charakter i osobowość oraz rozwijające sportową pasję.

 

Program NIVEA zmienia moje spojrzenie na piłkę nożną, dodaje nadziei i optymizmu – pozwalając dostrzec rzeczy wcześniej niezauważalne. Podczas cyklu szkoleniowego w Opalenicy trenerzy Ajax Amsterdam zwracali uwagę na indywidualne podejście do młodych zawodników oraz umiejętność przekazywania im sportowych wzorców, takich jak: punktualność, kultura osobista, odpowiedzialność. Jako trenerzy rzadko mamy możliwość poszerzenia pedagogicznych kompetencji pod okiem holenderskich ekspertów, których metodologia jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Były to niezwykle cenne lekcje. Uczyliśmy się automotywacji, bardziej empatycznego podejścia do dzieci, nawiązywania dobrych relacji z rodzicami. Dziękuję NIVEA za ten wspaniały, pożyteczny czas – mówił Adam Nadbrzeski, trener szkółki piłkarskiej w Radwanicach.

 

Po dynamicznych, pełnych sportowych wyzwań dniach w Opalenicy, przebiegających pod patronatem „Szkółek piłkarskich NIVEA” trenerzy są gotowi na przekazywanie profesjonalnej wiedzy swoim adeptom. Teraz inicjatywa leży po stronie rodziców, rodzeństwa, dziadków: warto wesprzeć i rozwinąć dziecięce pasje, zapisując najmłodszych do „Szkółek piłkarskich NIVEA”. W wielu placówkach  nadal czekają wolne miejsca! Szkółki powstały we wszystkich 16 województwach – pełna lista lokalizacji dostępna jest na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Przeszkoleni przez Ajax Amsterdam trenerzy oraz ich zaopatrzone w nowoczesny sprzęt drużyny czekają na nowych bramkarzy, obrońców i napastników. Dzień zapisu może być początkiem wspaniałej, piłkarskiej przygody, która sprawi radość maluchowi i doskonale zintegruje całą rodzinę.

 

Dzięki programowi NIVEA wszyscy uczestnicy uzyskali dostęp do platformy internetowej Ajax on-line Academy, która umożliwia im samodzielne układanie planu szkoleniowego dla swoich podopiecznych. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie ma za zadanie prowadzić treningi zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami. Jednocześnie zespoły zdobywać będą punkty za liczbę trenowanych drużyn, aktywne korzystanie z uzyskanego dostępu do Ajax on-line Academy oraz poziom zaangażowania w prezentowaniu swoich osiągnięć na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Dziesięć najlepszych szkółek zostanie zaproszonych do udziału w turnieju „Szkółek Piłkarskich NIVEA”, który odbędzie się w czerwcu 2013r. Sześć zwycięskich drużyn wraz z trenerami wyjedzie do siedziby klubu Ajax Amsterdam na letni obóz szkoleniowy. Ponadto wszystkie drużyny otrzymały dodatkową pomoc w postaci wysokiej klasy sprzętu sportowego – bramek, piłek, stoperów, tablic taktycznych, ram teleskopowych oraz kompletnych strojów piłkarskich.

 

Lista szkółek z województwa dolnośląskiego, które zakwalifikowały się do drugiego etapu programu:

 

  1. UKS Gryf Świdnica
  2. EKS Kolektyw Radwanice
  3. Dziecięca Akademia Piłkarska – Klub Piłkarski Brzeg Dolny
  4. S.P. im. Marii konopnickiej w Buczynie
  5. K.S „Sokół” Marcinkowice – Żaki
Poprzedni artykuł„Jazz dla mass” z piękną harfistką
Następny artykułUdana walka o podpisy