Małgorzata Kępa w tym roku okazała się najlepszą uczestniczką Świdnickiego Fotomaratonu. Gimnazjalistka w nagrodę otrzymała 2 tysiące złotych. W 12 godzinnym „biegu” wystartowało 23 fotografów. Podczas zmagań musieli zmierzyć się z dwunastoma tematami.
Małgorzata Kępa
Jury XXI Fotomaratonu postanowiło przyznać dwa równorzędne drugie miejsca, zajęli je Jacek Rękas i Małgorzata Leśniewska. Przyznano także pięć wyróżnień. Przypadły one w udziale Michałowi Fedorkowskiemu, Karolinie Kowalik, Patrykowi Pończukowi, Krzysztofowi Słodkowskiemu, Rafałowi Talarkowi i Agnieszce Żurek. Nagrodę specjalną ufundowaną przez Fujifilm Polska otrzymała Julia Gadzińska.
Poniżej publikujemy listę tematów XXI Świdnickiego Fotomaratonu i fotografie uczestników
1. moje odbicie
2. kolor bez koloru
3. linia i człowiek
4. uśmiech
5. przez okno
6. razem
7. cień
8. dziecko
9. faktura
10. małe i duże
11. bez gwoździa
12. upływ czasu









































![Wystawa, której nie zobaczymy drugi raz. Znakomity fotograf Tomasz Gudzowaty odsłania rozedrgany świat sumo w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-wystawa-Are-bure-bokeh-Tomasza-Gudzowatego-w-Swidnicy-25-06-2026-238x178.jpg)
![Gołębie opanowały scenę w Świdnicy. Młodzi alchemicy zachwycili nowym spektaklem „Dziób w dziób” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Alchemia-Teatralna-spektakl-Dziob-w-dziob-2026.06.24-6-238x178.jpg)






