Małgorzata Kępa w tym roku okazała się najlepszą uczestniczką Świdnickiego Fotomaratonu. Gimnazjalistka w nagrodę otrzymała 2 tysiące złotych. W 12 godzinnym „biegu” wystartowało 23 fotografów. Podczas zmagań musieli zmierzyć się z dwunastoma tematami.
Małgorzata Kępa
Jury XXI Fotomaratonu postanowiło przyznać dwa równorzędne drugie miejsca, zajęli je Jacek Rękas i Małgorzata Leśniewska. Przyznano także pięć wyróżnień. Przypadły one w udziale Michałowi Fedorkowskiemu, Karolinie Kowalik, Patrykowi Pończukowi, Krzysztofowi Słodkowskiemu, Rafałowi Talarkowi i Agnieszce Żurek. Nagrodę specjalną ufundowaną przez Fujifilm Polska otrzymała Julia Gadzińska.
Poniżej publikujemy listę tematów XXI Świdnickiego Fotomaratonu i fotografie uczestników
1. moje odbicie
2. kolor bez koloru
3. linia i człowiek
4. uśmiech
5. przez okno
6. razem
7. cień
8. dziecko
9. faktura
10. małe i duże
11. bez gwoździa
12. upływ czasu








































![Filip Cembala poruszył Świdnicę. Owacje już na wejściu i zapowiedź drugiej książki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Filip-Cembala-spotkanie-w-Swidnicy-2026.05.08-4-238x178.jpg)





![Kocięta wyrzucone do śmieci. Komunalnicy uratowali im życie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/kotki-4-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)