Strona główna Kultura 074 zgłasza się

074 zgłasza się

14

Pierwszego dnia września ukazał się bezpłatny, lokalny przewodnik kulturalny 074.  Czytelnicy znajdą w nim zapowiedzi interesujących wydarzeń w Świdnicy i okolicach.

074 ma niewielki rozmiar i jest zredagowany w formie kalendarza, 1 strona to 1 dzień miesiąca. Tłem zapowiedzi są zdjęcia wykonane w Świdnicy i często prezentujące miejsca, których mieszkańcy nie doceniają lub nie zauważają w drodze z pracy lub na zakupy. W pośpiechu jest równie łatwo przeoczyć interesujące wydarzenia, dziejące się blisko nas, dlatego warto sięgnąć po 074 – mówi Bartosz Łabuda ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Jeśli lubisz kulturę i podoba Ci się 074 pomóż w wydaniu kolejnego numeru. ŚOK jako pierwsza instytucja kultury w Polsce chce pozyskać część środków za pośrednictwem crowdfundingowej platformy Beesfund. Crowdfunding to inaczej finansowanie społecznościowe, rozwijające się coraz prężniej w zachodniej europie oraz USA. Idea została przedstawiona w prosty sposób na poniższej animacji.

W zamian za drobne wpłaty, oferowane są nagrody dla wspierających, interesujące zarówno dla osób prywatnych jak i firm. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu.

Zerowy numer przewodnika ukazał się w maju tego roku, a jego wersję elektroniczną można przejrzeć tutaj.

Najnowszy numer 074, można znaleźć w Świdnicy m.in. w Informacji Turystycznej, Galerii 44, Cafe Czekoladka, Miejskiej Bibliotece Publicznej, bibliotekach szkół ponadgimnazjalnych. Dostępna jest również strona FB przewodnika: www.facebook.com/074info

Wydawcą nowego, lokalnego i bezpłatnego miesięcznika jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

oprac. red

Poprzedni artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]
Następny artykułZdążyć przed rakiem. Niezwykła wystawa