Z bezpieczeństwem za pan brat [FOTO]

  1

  Kiedy można bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy? Jak prawidłowo poruszać się rowerem w mieście? Czy idąc poboczem należy trzymać się lewej, czy też prawej krawędzi jezdni? Na te i wiele innych pytań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego odpowiedzieli dzisiaj policjanci z komendy powiatowej oraz przedstawiciele Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podczas festynu policyjnego na świdnickim Rynku.

  Zabawa była skierowana przede wszystkim do najmłodszych, którzy dopiero poznają zasady prawidłowego zachowania w ruchu drogowym. Organizatorzy przygotowali dla uczestników moc atrakcji; m.in. naukę piosenek, których motywem przewodnim jest bezpieczeństwo, quizy oraz konkursy z nagrodami. W ostatnim z nich do zdobycia był rower górski – nagroda za wiedzę o zasadach ruchu drogowego.

  W tym roku festynowi przyświecało hasło: „Trzeźwi kierowcy – bezpieczne dzieci”. – Co roku jest hasło promujące bezpieczeństwo dzieci. Nasza wakacyjna akcja dotyczy najmłodszych z samej Świdnicy oraz wszystkich przyjezdnych z regionu – mówi st. asp. Grażyna Działowska. – Z prawidłowym zachowaniem dzieci na drodze bywa bardzo różnie. Prowadzimy dużo pogadanek w przedszkolach, szkołach podstawowych, więc myślę, że milusińscy z roku na rok mają coraz większą wiedzę w tym zakresie – dodaje.

  SA

  Poprzedni artykułNowy wóz dla strażaków
  Następny artykułCo to, gdzie to? [KONKURS]