Nowy wóz dla strażaków

  10

  Prawie 600 tys. zł będzie kosztował nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, uterenowiony z napędem na dwie osie 4×4 który niebawem otrzymają strażacy z OSP Witoszów Dolny. Zastąpi on tym samym wysłużonego, kilkudziesięcioletniego stażem STARA 244. Zakup nowego auta był koniecznością, ponieważ w ten sposób zwiększy się mobilność jednostki, co bezpośrednio przełoży się na wzrost bezpieczeństwa ludzi i środowiska -informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.

   

  – Nasza gmina ma dosyć specyficzne położenie, ponieważ znajduje się przy strategicznych trasach krajowej trzydziestki piątki – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy. – Straż musi być przecież gotowa w każdej chwili, aby nieść pomoc innym. Rocznie nasi strażacy wyjeżdżają do około 240-300 zdarzeń. Zakup więc jest bardzo dobrą inwestycją, która ma swoje oparcie w statystyce, a ta jest bezlitosna.

   Samorząd gminy Świdnica na ten cel pozyskał 100 tys. zł z Komendy Głównej PSP w ramach środków z krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Zakup nie byłby możliwy, gdyby nie wkład własny gminy, który wyniesie ponad 490 tys. zł.

  Do przeciwpożarowego zabezpieczenia społeczeństwa i mienia, w ramach zadania własnego na terenie gminy Świdnica utrzymywanych jest 8 jednostek OSP typu „S”, w tym 8 jednostek terenowych. 3 jednostki włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, tj. OSP Lutomia, OSP Burkatów, OSP Witoszów.

   

  Poprzedni artykułCyrk Zalewski w Świdnicy [KONKURS]
  Następny artykułZ bezpieczeństwem za pan brat [FOTO]