Strona główna Wydarzenia Szkoły w nowym wydaniu

Szkoły w nowym wydaniu

4

Będzie ładniej i cieplej. W ramach projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej” trwają prace w Zespole Szkół Mechanicznych. Niedawno, w wyniku przetargu, wyłoniony został wykonawca do realizacji kolejnego, trzeciego etapu zadania związanego z termomodernizacją obiektów ZSM przy ul. Sikorskiego 41 – informuje Piotr Dębek ze świdnickiego starostwa.

Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Budowlanej

Prace polegać będą przede wszystkim na dociepleniu elewacji tylnej budynku głównego ZSM, tj. rozebraniu zabudowy ścianek z luksferów, dociepleniu elewacji styropianem wraz z wykonaniem tynków elewacyjnych oraz wymianę stolarki okiennej na PCV i drzwi zewnętrznych na wykonane z ciepłego aluminium. Prace zakończyć się mają w październiku tego roku. Ostatni IV etap inwestycji przy świdnickim „Mechaniku” realizowany będzie w 2013 r. Wówczas robotami budowlanymi objęta będzie pozostała część elewacji głównego budynku szkoły, łącznik i sala gimnastyczna. Kolejną inwestycją termomodernizacyjną jest termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Świdnicy. Budynek zostanie gruntowanie docieplony. Elewacja tylna i boczna otrzymają docieplenia klasyczne w postaci płyt styropianowych i tynku strukturalnego. Elewacja frontowa, z uwagi na zabytkowych charakter, zostanie poddana izolacji termicznej tynkiem ciepłochronnym, który pozwoli na odwzorowanie wszystkich elementów ozdobnych ścian.

– Także i w tym przypadku prace mają się zakończyć w październiku. To niezwykle ważne inwestycje w powiatowej infrastrukturze oświatowej. Nie tylko ze względu na zaawansowanie projektu ale przede wszystkim na przyszłe korzyści. Termomodernizacja to nie tylko przyszłe oszczędności w ogrzewaniu budynków, ale także inwestycje w systemy grzewcze budynków, odnowa elewacji i wymiana stolarek okiennych – podsumowuje inwestycje  Sabina Cebula z zarządu powiatu.

Poprzedni artykułJazda na Bas*n. Kolejna klapa
Następny artykułJaroszewicz/Tarapacki na podium