Strona główna Kultura Jazda na Bas*n. Kolejna klapa

Jazda na Bas*n. Kolejna klapa

14

To miała być jedna z większych  atrakcji  wakacji w Świdnicy. Tymczasem planowana na najbliższą sobotę Jazda na Bas*n podzieliła los ubiegłorocznej Ephoria of Trance, która zakończyła się kompletną klapą. Tym razem Świdnicki Ośrodek Kultury odwołał muzyczną imprezę.

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji wystąpić mieli muzycy z nurtów hip-hop, reggae i elektroniki, m.in. Medium, Kid606 i Illbilly Hitec. Promocja wydarzenia trwała prawie 2 miesiące, a ceny biletów nie były bardzo wysokie – w przedsprzedaży 25 złotych, w dniu koncertu miało być 35 zł. Na nic te zabiegi. Oficjalny komunikat ŚOK-u (pisownia oryginalna):

Jazda na Bas*n odwołana

Z powodu niewielkiego zainteresowania przedsprzedażą biletów Świdnicki Ośrodek Kultury zmuszony jest odwołać imprezę Jazda na Bas*n, zaplanowaną na najbliższą sobotę 18 sierpnia. Na terenie Świdnickiego OSiRu mieli zaprezentować się Polscy oraz zagraniczni wykonawcy z nurtów hip-hop, reggae i elektroniki, którzy z powodzeniem występują na takich renomowanych imprezach jak Ostróda Reggae Festival czy Off Festival w Katowicach. Bilety można zwracać w miejscach zakupu.

W ubiegłym roku, mimo zaproszenia gwiazd muzyki elektronicznej, na Euphoria of Trance udało się sprzedać tylko 105 biletów. ŚOK musiał dopłacić 70 tysięcy złotych. Czy kolejna klapa oznacza, że w Świdnicy nie ma zainteresowania dla takich gatunków muzycznych?

 

Poprzedni artykułZ Wieliczki na Dolny Śląsk
Następny artykułSzkoły w nowym wydaniu