Strona główna Kultura Świdnicki Imprezownik: Dzieje się!

Świdnicki Imprezownik: Dzieje się!

3

Hej, cześć i czołem Szanowni Czytelnicy. Mam nadzieję, że mijający tydzień upłynął Wam w dobrych nastrojach, a zbliżający się wielkimi krokami weekend notabene ostatni weekend tych wakacji, więc postarajcie się wykorzystać go do cna. Nie wiecie jak? Postaram się Wam pomóc najbardziej jak się tylko da. Planowanych imprez jest co prawda nie wiele, ale są to eventy wysokich lotów, które miłośnikom muzyki dostarczą wielu estetycznych doznań. Mam też do zaoferowania kilka wydarzeń mających miejsce poza weekendem, ale o tym w dalszej części. Co prawda „szkolniaki” czasu wolnego mają mnóstwo, ale nie tylko dla nich kierowany jest owy „informator”, „przewodnik”, „spis” – nazwijcie go jak chcecie. Co, gdzie, jak i za ile…START!

***

Nazwa: Bielawa Reggae Festiwal 2012 „REGAŁOWISKO”

Miejsce: Bielawa, Zbiornik OWW Sudety

Data i godzina: 24-25.08.2012, start – 18:00, koniec – ciężko przewidzieć

Cena: dwudniowy karnet – 45 zł, bilet jednodniowy – 25 zł

Festiwal którego raczej nie muszę nikomu przedstawiać! Jeden z najpopularniejszych, a zarazem najstarszych i najbardziej lubianych eventów reggae w Polsce (miło, że całkiem niedaleko Świdnicy). Od lat jest zwieńczeniem końca lata, niesamowitą okazja do spędzenia wspaniałych chwil w towarzystwie znajomych i przyjaciół i najważniejsze wszystko okraszone porażająca dawką niesamowitej muzyki. Pierwsza edycja imprezy, odbywającej się na rozległych terenach OWW Sudety w Bielawie miała miejsce 23 sierpnia 1999 r. Obok miejscowych legend, zagrały m. in. niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i na Świecie ekipy. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody atmosfera podgrzewana tymi słonecznymi dźwiękami rozgrzewała publiczność, która bawiła się od wczesnych godzin porannych do późnej nocy. Jedną z największych gwiazd tamtej edycji imprezy był polski zespół Bakshish, który swoim występem udowodnił, że polskie reggae jest w bardzo dobrej formie i reprezentuje światowy poziom. Pierwszy Bielawski Festiwal udowodnił, że warto organizować tego typu imprezy i dla większości nie pozostawiał wątpliwości, że wrócą za rok. W ciągu 13 lat, przed Bielawę przewinęło się mnóstwo wspaniałych i „wielkich” gwiazd światowej sceny: Paprika Korps, Habakuk, senegalski kolektyw Hipnotix, Dawn Penn, Skatalites, Aswad, Junior Reid, Vavamuffin, Culcha Candela, Indios Bravos, Gentleman, Ghetto Priest, Lao Che oraz wielu, wielu innych.

W tym roku przyszedł czas na kolejną odsłonę festiwalu i w dniach 24-25 sierpnia fani przekonaja się, że duch Bielawy nigdy nie zginie. Niestety zabraknie w składzie gwiazd legendarnego Sizzla Kalonji, który odwołał całą europejską trasę. Nie zmienia to jednak faktu, że w planie jest sporo innych gwiazd. Jakich? Zapraszam na oficjalna stronę festiwalu…Jah Bless!!

Źródło: regalowisko.pl

***

Nazwa: PLUSK – Open Air Pool [email protected] letni Świdnica

Miejsce: Świdnica, ul. Śląska 35, Basen Miejski

Data i godzina: 25.08.2012, godz. 11:00

Cena: bilet normalny – 5 zł, bilet ulgowy – 3 zł

Już w sobotę 25 sierpnia Bad Analog Group wraz z firmą Nestor Group zapraszają na imprezę jakiej jeszcze nie było! Dzięki uprzejmości Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miasta Świdnica będziecie mieli okazję spędzić sobotnie popołudnie tańcząc w promieniach słońca przy otwartych basenach w Świdnicy. Już od godziny 11:00 do wieczora nad wodą unosić się będą dźwięki tanecznej elektroniki. Dziewczyny wskakujcie w swoje bikini, panowie zakładajcie slipy na cztery litery i spotykamy się na basenie. Wszelkie materace, kółka do pływania, rękawki, motylki, okulary przeciwsłoneczne, słomkowe kapelusze oraz wszelki osprzęt basenowy mile widziany. Pożegnajmy z przytupem to lato a w przyszłym roku na pewno jeszcze niejednokrotnie będziemy gościli w Świdnicy.

 

LINEUP & TIMETABLE:
11:00-12:00 – Mono
12:00-13:30 – Awaken
13:30-15:00 – Ques vs Lucas
15:00-16:00 – Bewu
16:00-17:00 – PressTwo
17:00-18:00 – Muno

Miejmy nadzieję że pogoda i frekwencja pozwoli nam grać dłużej. Organizatorzy szykują mnóstwo dobrej muzyki, a jedyne co należy do was kochani czytelnicy to ruszenie się z domu i przyłączenie do wydarzenia. Będzie głośno, rytmicznie, skocznie i tanecznie. Zatem? Do zobaczenia pod głośnikiem.

 

Po więcej szczegółów odsyłam Was na facebooka:

http://www.facebook.com/events/480572225286135/

***

Zgodnie ze wcześniejszą obietnicą dysponuje również kilkoma ciekawymi imprezami poza weekendowymi. Zainteresowani? Oczywiście! Zatem lecimy!

 

Nazwa: Oblężenie Lubiąża

Miejsce: Lubiąż

Data i godzina: 01.09.2012

W sobotę 1 września macie okazję obejrzeć inscenizację historyczną oblężenia klasztoru w Lubiążu.  Zapowiadają się prawdziwe emocje, zacięta walka w trakcie ataku husytów na klasztor cystersów, odgłosy oręża. Po walce warto zwiedzić Pocysterski Zespół Pałacowo-Klasztorny, jeden z piękniejszych zabytków w regionie. Imprezie towarzyszyć będzie zwiedzanie obozu historycznego, pokazy średniowieczne, koncerty zespołów folkowych i teatr tancerzy ognia.  To prawdziwa perełka, która rozpoczyna cykl wrześniowych wydarzeń w regionie.

Źródło: informacja prasowa znanenieznane.pl

***

Nazwa: „17 Południk”

Miejsce: Twierdza w Srebrnej Górze

Data i godzina: ostatni weekend wakacji

W ostatni weekend wakacji warto odwiedzić Twierdzę w Srebrnej Górze. Nie może tam zabraknąć miłośników podróży, dalekich stron i odległych kultur oraz wszystkich tych, którzy planują daleka wyprawę. Dolnośląski Festiwal Podróżników „17 Południk” ma charakter plenerowy. Jak co roku, odbędzie się na jednym z bastionów Twierdzy – Bastionie Miejskim, skąd roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków w Sudetach. Tutaj, na dużym ekranie, będą się odbywać projekcje filmów oraz podróżnicze prezentacje.

W programie znajdziecie wiele dodatkowych atrakcji. Między innymi: dla miłośników aktywnego wypoczynku spływ pontonowy podróżników Przełomem Bardzkim – najbardziej malowniczym odcinkiem Nysy Kłodzkiej, warsztaty, konkursy z nagrodami i wielkie, festiwalowe ognisko, które płonąć będzie do białego rana. Lista niespodzianek nie ma końca. Fanów górskich wypraw zapraszamy na spotkanie z himalaistą Piotrem Pustelnikiem. W trakcie festiwalu obowiązkowym punktem powinno być również zwiedzanie Twierdzy. Jej barwna historia, opowiadana przez rekonstruktorów w strojach żołnierzy z epoki napoleońskiej, ciekawostki, legendy i tajemnice, wyostrzą wyobraźnię i zaskoczą nawet najbardziej wybrednego podróżnika.

Źródło: informacja prasowa znanenieznane.pl

***

Nazwa: 47. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Więcej informacji na temat Festiwalu w najbliższym czasie…

Początek września to również czas na 47. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Od 1 do 9 września będziemy mogli delektować się muzyką oratoryjną. W różnych miejscach Dolnego Śląska zabrzmią dzieła z kilku epok – od XVI do XX wieku. Muzykę dawną najprzyjemniej odbiera się w zabytkowych przestrzeniach.  Jak co roku, koncerty będą rozbrzmiewać przede wszystkim w pięknych, kościelnych sceneriach. Muzyka i śpiew wypełni m.in. Kościół Uniwersytecki we Wrocławiu, bardzką Bazylikę Mniejszą Nawiedzenia NMP, świdnicką katedrę pw. św. Stanisława i Wacława oraz świątynie w Bolesławcu, Głogowie, Dzierżoniowie, Oławie oraz Wałbrzychu. Do udziału w festiwalu zaproszono wspaniałych solistów, dyrygentów oraz zespoły, orkiestry i chóry. Artyści odtworzą muzykę Bacha, Vivaldiego, Haydna, czy Liszta. Tegoroczna Wratislavia Cantans będzie także pierwszą okazją do posłuchania we Wrocławiu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod kierunkiem jej nowego szefa artystycznego – Alexandra Liebreicha. Festiwal jest dużym, międzynarodowym przedsięwzięciem propagującym muzykę dawną. Gorąco polecam!

Źródło: informacja prasowa znanenieznane.pl

Mimo, że wakacje dobiegają powoli końca uważam je za jak najbardziej udane i wykorzystane w pełnym tego słowa znaczeniu. Wyjazdy zagraniczne, nowe znajomości, piękna słoneczna pogoda, dopisująca długo i intensywnie. To chyba wystarczające powody by lato 2012 zakwalifikować to grupy tych udanych. Szkoda, że kolejne za rok. Pozostaje nam tylko pożegnać te z wielkim uśmiechem i z niecierpliwością odliczać do kolejnych.

Jah Bless

Maja Jasnos

 

 

 

 

Poprzedni artykułNowy wóz bojowy dla strażaków
Następny artykułPiłkarski weekend