Przybywa nowych chodników

  1

  Trwają remonty na drogach powiatu świdnickiego, ale nie tylko na jezdniach widać zmiany. Także infrastruktura przy drogach podlega stałej modernizacji. – Niedawno oddaliśmy do użytku w miejscowości Nowice w Gminie Jaworzyna Śląska 33 metry chodnika, który powiat świdnicki zobowiązał się wykonać na prośbę mieszkańców, sygnalizowaną w roku ubiegłym – mówi Sabina Cebula  z zarządu powiatu.

  – Poza gminą Jaworzyna Śląska nowe chodniki zostały wykonane w Gminie Strzegom przy drogach 2881 D w Morawie i w Goczałkowie przy drogach nr 2929 D, 2887 i 2928 (przy ulicach Bocznej i Strzegomskiej). Szczególnie mieszkańcy Goczałkowa odczują korzyści płynące z nowych chodników, ponieważ do tej pory ich brak lub niewłaściwy stan znacznie utrudniał mieszkańcom codzienne życie – dodaje Sabina Cebula. W kosztach remontów partycypowała gmina Strzegom, która wyasygnowała na ten cel z własnego budżetu kwotę 200 tysięcy złotych. Jest to znaczna kwota, co pozwoliło łącznie wyremontować chodniki o długości prawie 600 metrów.  Również mieszkańcy wsi Goczałków zaangażowali się w remont, przekazali bowiem 220 m krawężnika, 110 m obrzeża oraz kostkę betonową o powierzchni 60m2 (ul. Strzegomska w Goczałkowie).

  Wykonawcą czterech inwestycji była firma Fomac ze Świdnicy, a jednej firma Roboty Ogólnobudowlane, Ziemne i Instalacyjne Sonia Leja z Boleścina. To nie koniec remontów chodników przy drogach powiatowych. Aktualnie trwają prace w gminie Żarów, gminie Świdnica i w miejscowości Żelazów w Gminie Strzegom.

  Piotr Dębek

  rzecznik starostwa powiatowego w Świdnicy

  Poprzedni artykułWyczarowane z granitu
  Następny artykułSilesian Cup zakończony [FOTO]