Wyczarowane z granitu

    1

    Już po raz piąty znakomici artyści z Polski i zagranicy zmierzyli się z najpiękniejszym, ale i najtrudniejszym materiałem rzeźbiarskim. Wykute w granicie kształty od niedzieli, 12 sierpnia, będzie można podziwiać na strzegomskim Rynku. W październiku cała kolekcja trafi na Rynek wrocławski.

    W tegorocznym plenerze wzięli udział: Stanisław Cukier z Zakopanego, Jerzy Fober z Cieszyna, Ryszard Zarycki z Wrocławia, Dariusz Kowalski z Warszawy, Bogdan Wajberg z Łodzi, Dariusz Niemyjski z Legnicy, i Martin Kuchař z Czech. W tym roku na seminarium rzeźby składały się typowe działania plenerowe, czyli rzeźbienie oraz spotkania seminaryjne z mieszkańcami Strzegomia. P”. . Grzegorz Niemyjski i  Stanisław Cukier spotkali się także z dziećmi, spędzającymi wakacje w CAS Karmel. Wspólnie stworzyli mini rzeźby z plasteliny.

             Ostatnim akordem pleneru będzie niedzielny wernisaż prac (12 sierpnia, godz. 13.00). Na strzegomskim Rynku rzeźby będą kolejno odsłaniane i komentowane przez swoich twórców. W tym miejscu prace zostaną do 1 października, kiedy to wystawa będzie przewieziona do Wrocławia i prezentowana tam przez miesiąc. Następnie rzeźby wrócą do Strzegomia i jeszcze przez dwa lata zdobić będą przestrzeń miejską.