Strona główna Konkursy Nietoperze z imionami

Nietoperze z imionami

1

Historia okaleczonych nietoperzy, które znalazły opiekę i nowy dom w Stacji Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica, poruszyła wielu czytelników Swidnica24.pl. Spodobał się również pomysł nadania imion karlikowi małemu i mroczkowi posrebrzanemu. Nadeszło blisko 100 propozycji. Pracownicy nadleśnictwa komisyjnie wybrali imiona, które ich zdaniem są najsympatyczniejsze.

Bazyli

Karlik malutki będzie nosił imię Bazyli. Autorką propozycji jest  mieszkająca we Francji Ala Siejk. Samiczka mroczka posrebrzanego natomiast nazywać się będzie Gryzelda. Autorka imienia, Anula Wawrzyniak, tak umotywowała swoją propozycję: to już kwestia urody, ona po prostu wygląda na kogoś o tym imieniu. Na pudełkach, w których mieszkają nietoperze zostaną umieszczone tabliczki z imionami. Ala Siejk i Anula Wawrzyniak otrzymają nagrody – vouchery do kina Cinema 3D i książki o tematyce przyrodniczej. Gratulujemy!

Ranne nietoperze zostały przyniesione do Stacji Edukacji Ekologicznej przez świdniczan. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach odniosły obrażenia. Mimo rehabilitacji nie udało im się przywrócić zdolności latania. Pozostaną pod opieką leśników. Gryzelda i Bazyli będą jedną z atrakcji Stacji Ekologicznej.

 

Poprzedni artykułPiłkarze Polonii pomogą choremu Wojtkowi
Następny artykułŚwidnicki Imprezownik