Zawodniczka LKS Stragony Strzegom Tola Armańska wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży zdobywając tym samym złoty medal oraz tytuł mistrzyni Polski we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w kategorii wiekowej junior młodszy.
Tola Armańska na Sonecie
Tola Armańska ma 15 lat. Swoją przygodę ze sportem jeździeckim rozpoczęła w 2010 roku w klubie LKS Stragona Strzegom. Duży talent jeździecki sprawił, że w ciągu zaledwie dwóch lat udało jej się stanąć na najwyższym podium Mistrzostw Polski. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Tola wystartowała na Sonecie. Sonet to siedmioletni wałach rasy wielkopolskiej.
W pierwszej dziesiątce Mistrzostw Polski uplasowały się trzy zawodniczki LKS Stragony Strzegom. Barwy strzegomskiego klubu obok Toli Armańskiej reprezentowały: Nela Tomaszewicz (7 miejsce) oraz Paulina Góra (9 miejsce). Dzięki tak dobrym lokatom swoich zawodniczek klub LKS Stragony Strzegom zajął trzecie miejsce w Polsce w szkoleniu dzieci i młodzieży. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży została rozegrana w miniony weekend w Małopolsce.

![Efektowne zakończenie sezonu w obozie siatkarek Polonii [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/40-1-238x178.jpg)



![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


