Żarów będzie większy

  0

  O 89 hektarów powiększy się powierzchnia Żarowa. Rząd podjął pozytywną decyzję o zmianie granic miasta – informuje Agnieszka Gryc z UM.

  Chodzi o teren, który zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod rozwój przemysłu. Na części tego terenu w tej chwili trwa już procedura poszerzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Poszerzenie terenu, jako miejskiego, jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę obowiązujące ustawy w zakresie zmian przeznaczenia gruntów. Myślę tu o odrolnieniu. Pozostawienie terenu przemysłowego poza granicami miasta powodowałoby obciążenie kosztowe tych terenów, związane z docelowym wyłączeniem z produkcji rolnej – wyjaśnia burmistrz Żarowa Leszek Michalak. Takie podejście w sytuacji, gdy wszystkie gminy rywalizują o nowego przedsiębiorcę, powodowałoby obniżenie atrakcyjności terenu. – Decyzje o poszerzeniu granicy miasta i poszerzeniu strefy powoduje, że również w najbliższych latach będziemy mogli skorzystać z tego dobrodziejstwa, jakim jest tworzenie nowych zakładów, a w nich kolejnych miejsc pracy – dodaje burmistrz.

  O zmianę granic ubiegało się 19 gmin i miast z terenu całej Polski. Jedynie 10 z nich otrzymało pozytywną opinię rządu, w tym także Żarów. Powierzchnia Żarowa przed rozszerzeniem granic liczyła 509 hektarów.

  Poprzedni artykułStracili dom w pożarze
  Następny artykuł60 tysięcy w konkursie Debiut Gospodarczy