Dwie rodziny straciły dach nad głową i dobytek. Ich dom w Witoszowie Dolnym 64 w ostatnią niedzielę został zniszczony przez pożar. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje o pomoc dla poszkodowanych, wśród których jest troje dzieci w wieku od 9 do 12 lat.

Rodzinom natychmiast został wypłacony zasiłek, jednak te środki to za mało na gruntowny remont. W tej chwili dom nie nadaje się do zamieszkania. – Zwracamy się z apelem do firm budowlanych, instytucji i osób prywatnych o udzielenie wsparcia poszkodowanym w postaci materiałów budowlanych, środków czystości oraz przyborów szkolnych – apeluję GOPS. – Chętnych do udzielenia pomocy prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy, przy ul. Głowackiego 4 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30) lub bezpośrednio z poszkodowanymi rodzinami pod nr tel. 74 856 86 18.
![Ponad ulicami i ponad codziennością. 16-letni fotograf pokazał Świdnicę na wystawie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/wystawa-Marcel-Maciolek-MBP-w-Swidnicy-19-05-26-10-238x178.jpg)
![Drogowy koszmar trwa. Mieszkańcy wywiesili banery [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/serwinow-1-238x178.jpg)







![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)