Walczą o tytuł „Modernizacji Roku”

  0

  Zrewitalizowany budynek, w którym mieści się Centrum Rehabilitacji Społecznej w Świebodzicach, nominowany jest w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku” 2011, organizowanym pod auspicjami Ministerstwa Infrastruktury.

  W konkursie nagradzane i wyróżniane są najciekawsze dokonania w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji obiektów. Najwyższy laur – statuetka i Tytuł „Modernizacja Roku” jest obiektem pożądania wielu zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów modernizacji w całym kraju – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

  Świebodzice zgłosiły budynek CRS, który z zapuszczonej, zrujnowanej willi przemienił się w piękny, funkcjonalny, ale zachowujący dawny charakter, budynek użyteczności publicznej. Obiekt wizytowała komisja konkursowa pod przewodnictwem Romana Pikuły,  komisarza konkursu. Gości oprowadzał burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz.

  Członkowie komisji z uwagą obejrzeli budynek na zewnątrz, zwiedzili także wnętrza od piwnicy po poddasze. Była także okazja do wypróbowania windy, gdyż jeden z członków komisji poruszał się o lasce. – Spotkaliśmy się już z sytuacjami, gdy winda miała w budynku działać, ale nie działała –  żartowali członkowie komisji.

  Komisja doceniła fakt, że obiekt „żyje” i doskonale spełnia swoją rolę. W trakcie odwiedzin przedstawicieli biura konkursowego w świetlicy środowiskowej odbywały się wesołe i hałaśliwe zajęcia, a na poddaszu pracowali członkowie Klubu Abstynenta. W pawilonie obok, który wykorzystuje Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, podopieczni organizacji własnoręcznie malowali ławki, co także nie uszło uwadze komisji.

  Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w październiku. Do końca lipca można głosować na wybrane obiekty za pośrednictwem strony internetowej konkursu: http://www.modernizacja-roku.pl/ Centrum Rehabilitacji Społecznej obecnie znajduje się na 4. miejscu w plebiscycie internautów.

  Gmina Świebodzice była już laureatem wyróżnienia w konkursie „Modernizacja Roku”. Jako jedyny samorząd w Polsce została wyróżniona nagrodą indywidualną Ministra Infrastruktury za wzorową modernizację zabytkowego mostu w Cierniach w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku” 2008.

   

  Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl poleca
  Następny artykułMłodzież w Maldegen