Magazyn Swidnica24.pl poleca

  0

  Zapowiada się kolejny bardzo ciepły, letni weekend. Jeśli jeszcze nie mają Państwo planów, jak co tydzień przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, zarówno dla tych, którzy nie lubią siedzieć w domu, jak i dla amatorów odpoczynku na kanapie.

  Planując wycieczkę warto tym razem za cel obrać Duszniki Zdrój i niezwykłe Muzeum Papiernictwa. Co roku zabytkowy młyn zaprasza na Święto Papieru. W tym roku dodatkową atrakcją – obok czerpania papieru historyczną metodą, wystaw i koncertów będą konkursy, przygotowane przez portal ZnaneNieznane.pl. Święto rozpoczyna się już dzisiaj, 27 lipca i potrwa do niedzieli. Szczegóły w dziale Turystyka.

  Do swojej letniej kuchni zaprasza Penelopa. Na stołach rzadko, może poza kalafiorem, w formie dań pojawiają się kwiaty. Tym bardziej warto spróbować potrawy, której bazą są kwiaty… cukinii. Gotowanie w tym przypadku koniecznie trzeba połączyć ze spacerem. Kwiatów nie można bowiem kupić w warzywniaku. Na pewno uda się znaleźć zaprzyjaźnionego działkowca, który uprawia cukinię. Kiedy już kwiaty uda się zdobyć, co dalej – Penelopa krok po kroku opisuje w dziale Kuchnia.

  Na ciepły wieczór polecamy dobre kino. Adrianna Woźniak zachęca, by w wypożyczalni poszukać filmu Federico Fellinniego. „Osiem i pół” to klasyka, która jest jak dobre wino – im starsza, tym lepsza. Więcej o filmie w dziale Kino.

  W piątek Londyn oficjalnie powitał Igrzyska Olimpijskie. Stuletnia historia najważniejszych na świecie zmagań sportowych pełna była wyjątkowych sukcesów, emocji, ale i dramatów. Znakomite compendium wiedzy o Igrzyskach przygotował dziennikarz David Miller. Opracowanie zawiera także część dotyczącą polskich osiągnięć. Więcej o „Historii Igrzysk Olimpijskich i MKOI” w dziale Książka.

    Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem magazyn. Miłego weekendu!

  Poprzedni artykułZnaneNieznane.pl: Święto w Muzeum Papiernictwa
  Następny artykułWalczą o tytuł „Modernizacji Roku”