W szkołach praca wre

  0

  Dzieci i młodzież na wakacjach, ale szkoły i przedszkola wcale nie są zamknięte. Miejsce uczniów zajęli budowlańcy. Ruszyły wakacyjne remonty.

  Świdnica

  Malowanie sal zajęć, sali gimnastycznej, wymiana okien, naprawa chodników, remont instalacji przeciwpożarowych, elektrycznych, kuchni i szatni. Między innymi takie prace zaplanowano podczas wakacji w placówkach edukacyjnych podlegających miastu. Ich wartość to blisko 1,59 mln zł.

  Prace przeprowadzone zostaną w Przedszkolach Miejskich nr 1, 3, 4, 6, 16 (termomodernizacja); Szkołach Podstawowych nr 1, 6, 8 i 315  oraz Gimnazjach nr 1, 2, 4. Roboty będą przeprowadzane w okresie wakacyjnym, a prace związane z termomodernizacją i osuszaniem budynku zakończą się w październiku.

  Gmina Świdnica

  Termomodernizacja to nie moda, tylko konkretne korzyści. Kolejnym budynkiem oświatowym, który z pewnością zaoszczędzi na kosztach ogrzewania jest Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie, gdzie w okresie wakacji trwają prace związane z dociepleniem budynku, wymianą okien i drzwi.

   

  Miesiące wakacyjne, kiedy dzieci i młodzieży nie ma w szkołach, to najlepszy czas na przeprowadzenie koniecznych remontów i prac budowlanych w szkołach i przedszkolach. Zdecydowana większość gminnych placówek oświatowych dokona odświeżenia sal lekcyjnych, korytarzy, przeprowadzi drobne remonty konserwacyjne. Część prac wykonają pracownicy szkół.

   Gruntowny remont prowadzony jest obecnie w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie. Przedmiotem inwestycji jest demontaż i montaż instalacji odgromowej, docieplenie ścian i stropodachów, obróbki blacharskie: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Wartość planowanych prac szacowana jest na poziomie 374,9 tys. zł. Na realizację inwestycji gmina otrzyma częściowe dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności. Inwestycja prowadzona jest w ramach „Termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej”.

   Obecnie są wymieniane okna, a budynek zyskuje nową elewację wraz z dociepleniem. Z nowym rokiem szkolnym dzieci z Mokrzeszowa i okolic będą mogły rozpocząć zajęcia w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Do końca sierpnia br. planowane jest także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych dot. wykonania instalacji grzewczej w Gimnazjum w Witoszowie Dolnym – mówi wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek. Jak zapewniają wykonawcy, wszystkie prace zostaną zakończone do 31 sierpnia br.

  Świebodzice

    To już kolejny rok, w którym gmina Świebodzice przeznacza setki tysięcy złotych na poprawę bazy oświatowej w mieście. Tegoroczne wakacje będą bardzo pracowite niemalże we wszystkich szkołach w mieście.

  Największe prace będą przeprowadzone w obu miejskich przedszkolach a także w SP 3 i Gimnazjum nr 1:

  • Publiczne Przedszkole nr 2 – remontów dachów na obu budynkach (A i B) – koszt ok. 100 tyś

  • Publiczne Przedszkole nr 3 – wykonanie elewacji, koszt ok. 250 tys. zł

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 – remont toalet, 47 tys. zł

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 – termomodernizacja budynku (zadanie realizowane w porozumieniu z innymi gminami w ramach projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcję edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej” dofinansowany jest w ramach Działania 9.3 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Priorytet IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko” – koszt 785 tys. zł.

  • Gimnazjum nr 1 – wykonanie elewacji – koszt 425 tys. zł.

   

  Poprzedni artykułJadą dla niewidomej Zuzi z Jaroszowa [FOTO]
  Następny artykułPolonia wygrywa w pierwszym sparingu [FOTO]