Polonia wygrywa w pierwszym sparingu [FOTO]

1

Po wakacyjnej przerwie piłkarze Polonii Świdnica zabierają się do pracy. W przygotowaniach do nowego sezonu rozegrają sześć sparingów. Dziś przyszedł czas na pierwszy z nich. Rywalem biało-zielonych był zespół jeleniogórskiej okręgówki Włókniarz Mirsk. Podopieczni Przemysława Malczyka wspierani przez zawodników Stali wygrali to spotkanie 2:0.

Przez pierwszy kwadrans meczu niewiele się działo. Żadna z drużyn nie stworzyła groźnych sytuacji pod bramką rywala, a gra toczyła się głównie w środku pola. W późniejszych fragmentach spotkania przewagę zyskała Polonia, której zawodnicy oddali kilka groźnych strzałów na bramkę rywala. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. W efekcie po słabej z obu stron pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis. Na początku drugiej odsłony Polonia nadal przeważała. W 49. minucie po ładnej, koronkowej akcji Polonistów w poprzeczkę z 10 metrów uderzył Dec. Kilka minut później wreszcie udało się naszym piłkarzom zdobyć bramkę. Po wymianie kilku podań przed polem karnym niezbyt mocnym ale precyzyjnym strzałem bramkarza gości pokonał zawodnik testowany – Pasek. Polonia nie zmieniła sposobu gry i coraz częściej gościła w polu karnym zespołu z Mirska. Od 65. minuty trener Malczyk postanowił grać trzema obrońcami, przez co linia pomocy zyskała kolejnego zawodnika. Dzięki takiemu posunięciu Polonia była jeszcze częściej przy piłce. Goście odpowiadali jedynie niecelnymi strzałami zza pola karnego, natomiast świdniczanie udokumentowali swoją przewagę ustalając wynik spotkania na 2:0 w samej końcówce. Po błędzie obrońców i bramkarza Włókniarza z najbliższej odległości piłkę w siatce umieścił Klimczak. Mimo, że Poloniści mięli sporą przewagę miało się wrażenie, że stać ich na dużo lepszą grę i w miarę ogrywania się nowych zawodników ze Stali wraz ze „starymi” Polonistami gra tego zespołu będzie wyglądać coraz lepiej.

Polonia Świdnica- Włókniarz Mirsk 2:0

Bramki: Pasek 57’, Klimczak 89’

Polonia Świdnica (pierwsza połowa): Kot, Borowy, Luber, P. Salamon, Piotrowski, Dec, Miętkiewicz, Szuba, Furmankiewicz, Kukla, Morawski

Polonia Świdnica (druga połowa): Parosa, Piotrowski, P. Salamon, Luber (80’ Kukla), Dec, (80’ Miętkiewicz), Czoch, Furmankiewicz (70’ Szuba), Pasek, Rodak, Klimczak