Jadą dla niewidomej Zuzi z Jaroszowa [FOTO]

  1

  Wrocławianie podejmują przerwaną podróż po psa przewodnika dla niewidomej! W czerwcu świdniczanin Marcin Szymkiewicz wyruszył na rowerze przez Europę, której celem było zebranie 16 tysięcy złotych na zakup psa przewodnika dla niewidomej od urodzenia 21-letniej Zuzi Pałki z Jaroszowa. Wyprawę z powodu wypadku musiał przerwać. Akcja jednak się nie skończyła. 14 lipca z Wrocławia wyruszył na rowerze Zdzisław Wójcik z Rowerowej Grupy Hahary. Przejedzie przez Polskę i Niemcy ok. 1500 km. Po drodze dołączą jego przyjaciel Leszek Nagucki, żona Halina i córka Aleksandra. Podróż dedykują Zuzi. Będą rozdawać ulotki i zachęcać do wpłat.

  Zdzisław Wójcik

  Trasa:

  Wyjazd z Wrocławia przez  Krzydlinę Małą, Smogorzów Wielki, Milicz,Krotoszyn, Konin, Licheń, Toruń, Chełmno, Chojnice, Swornegace. Na Kaszubach będziemy kajakować kilka dni (moja żona Halinka i córcia Aleksandra i kolega Leszek) Dalej będzie Łeba, Lenartowice i wzdłuż wybrzeża do Świnoujścia. Droga powrotna może ulec zmianie, chciałbym wracać po niemieckiej stronie ścieżką rowerową do Kostrzyna nad Odrą a potem  Zielona Góra, Bory Dolnośląskie, Wołów, Wrocław. We Wrocławiu będziemy za 4 tygodnie – informuje Zdzisław Wójcik.

  Niewidoma Zuzanna w tym roku skończyła krakowską szkołę i chce podjąć prace jako masażystka. Pies przewodnik pozwoli się jej na samodzielność. Wytresowany labrador z certyfikatami już czeka w szkole Jerzego Przewiędy w Pile.

  Zuzanna Pałka

  Do tej pory na zakup psa udało się zebrać ok. 6 tysięcy złotych. Potrzeba jeszcze 10 tysięcy.

  Datki można wpłacać na konto Lions Club Wratislavia:

  Rynek 38, 50-902 Wrocław

  93 2490 0005 0000 4500 2474 7672

  Tytuł przelewu: „Pies Przewodnik”

  Aktualizacja: Grupa rowerzystów Hahary dojechała do Smogorzowa Wielkiego. Mają za sobą 87 km. Nabierają sił na parafialnym polu namiotowym u ks. Józefa.

  Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl poleca się
  Następny artykułW szkołach praca wre