„Truskawkowe” atrakcje

  1

  Rozstrzygnięcie Truskawki zbliża się wielkimi krokami. Finaliści zagrają już 14 lipca o 16.00 w Parku Centralnym. Na scenie zobaczymy  następujących artystów: Bagdad, ErroR, Guys of Destruction, Johnny Trzy Palce i JTB’s. Wśród wykonawców są dwa świdnickie zespoły, którym na pewno przyda się wsparcie. Należy dobrze się przygotować na to spotkanie, dlatego 13 lipca o 18.00, dzień przed rozstrzygnięciem projektu, na balkonie Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43) będzie okazja, aby przesiąknąć imprezowym, muzycznym nastrojem. Rozgrzewkę zapewnią dwaj francuscy artyści Yayoland oraz Jean – Paul DUB.

  Obaj muzycy są reprezentantami wywodzącej się głównie z reggae sceny dub’owej. Dub powstał na Jamajce w latach 70. XX wieku. Polega na przetwarzaniu nagrań muzycznych. Eksponuje jedynie wybrane elementy oryginalnego utworu, który potraktowany jest jako tło. Obecnie dub stał się osobnym gatunkiem muzycznym, obejmującym kawałki  instrumentalne, wykorzystującym głównie basy i perkusje.

  Jean – Paul DUB to muzyk i kompozytor. Zajmuje się electro dub’em. Ma za sobą masę koncertów i kilka płyt (“Aeropostale”, “Frenchdub”, najnowsza – “New Way”).

  Yoyoland to muzyk i kompozytor. Mówi się o nim “Jeden człowiek i kilka maszyn”. Swoją twórczość określa jako chaos dub. Współpracuje z różnymi muzykami, ale od niedawna także sam, jedynie z pomocą maszyn, bez komputera.

  To jednak nie koniec atrakcji. W ramach Truskawki Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz wrocławska Fundacja Saluture zaprasza na mecz pokazowy koszykówki  na wózkach. – Sport uprawiany przez osoby niepełnosprawne wzorowany jest na sporcie ludzi pełnosprawnych, dostosowany do możliwości funkcjonalnych rodzaju i stopnia niepełnosprawności. –  tłumaczą organizatorzy.  Spotkanie rozpocznie się o 16.00 w pobliżu głównej sceny, w hali przy ulicy Pionierów. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

  Opr. SP

  Poprzedni artykułKamera wycelowana w złodziei paliwa
  Następny artykułAquapark na horyzoncie, są dwie oferty