Teatry w Galerii Świdnickiej

  0

  Po raz piętnasty teatry uliczne zagoszczą na festiwalu w Świdnicy. Po raz pierwszy  festiwalowi goście pojawią się także w Galerii Świdnickiej. Dwie trupy teatralne wystąpią dla klientów w sobotę i niedzielę, 7 i 8 lipca. Oba przedstawienia rozpoczną się o godzinie 16.00.

   7 lipca

   W sobotę w Galerii Świdnickiej wystąpi Teatr Lutrek. To wrocławski zespół, który łączy elementy sztuki cyrkowej, klaunady, tańca i teatru. Spektakle Lutreka są pełne ekspresji. Cechuje je nieco przerysowana forma, dzięki której teatr dąży do żywej i spontanicznej relacji z widzem.

  Teatr Lutrek powstał w 2006 roku, niedługo potem, jak Izabela Walkowiak i Hubert Żórawski spotkali się na festiwalu Fringe w Edynburgu. Od tamtej pory łącząc swój warsztat i talent są autorami licznych przedstawień, performansów,  wystąpień żywych rzeźb oraz wydarzeń artystycznych.

  Przedstawienie LUTREK-LUTREK to propozycja dla dzieci i całych rodzin. Poetycka i barwna historia opowiada o przygodach Lony i Leona. Oboje przedstawiają świat dziwów, cyrkowych sztuczek, akrobacji i tańca. Lona zamienia się w nieruchome posągi, a Leon znajduje magiczne sztuczki by znowu mogła się poruszać. W czarodziejskiej walizce, którą przynosi Leon, znajdują się piłeczki żonglerskie, klaby, diabolo, skakanka, konfetti, banki mydlane i inne cuda, które czynią widowisko uroczym, intrygującym i pięknym zdarzeniem nie tylko dla oczu najmłodszego widza.

   8 lipca

   W niedzielę przed klientami Galerii Świdnickiej  wystąpią Dorota Brzozowska i Wrocławska Scena Młodego Widza. „Talenciarze” to historia dwojga dzieci, szykujących się do występu w programie telewizyjnym „Mam talent”. Tola i Jasiu poszukują wokalnie uzdolnionych osób, które zechcą wystąpić z nimi w zespole muzycznym przed jury konkursu. Zaproszenia do udziału otrzymują również widzowie. Jedno z zaproszeń trafia w ręce przebywających na Ziemi kosmitów i jeden z nich również pojawia się, by stanąć przed jury jako MegaŻabol…

  Gościem specjalnym jest Dorota Brzozowska laureatka konkursu „Mam talent” od której dzieci chcą wiedzieć jak rzucić na kolana jury. Dynamiczny program z wieloma zwrotami akcji, rozśpiewany piosenkami i ubarwiony tłem muzycznym. Interaktywny charakter angażujący również widzów i proponujący ciekawe zabawy i konkursy.

  Poprzedni artykułAquapark na horyzoncie, są dwie oferty
  Następny artykułWspomnienia z Mongolii i Laosu