Polonia szykuje się na nowy sezon

  8

  Już od dzisiaj zawodnicy trzecioligowej Polonii Świdnica zaczynają przygotowania do nowego sezonu. Trener Przemysław Malczyk zaplanował pierwszy trening. Znamy również prawie wszystkich sparingpartnerów biało-zielonych.

  Zawodnicy, którzy pokażą się z najlepszej strony podczas okresu przygotowawczego, będą grać z Polonią w trzeciej lidze pod okiem Malczyka. Porozumienie o współpracy między Polonią, Stalą i Gryfem, (który będzie szkolił najmłodszych) daje trenerowi  możliwość wyboru najlepszych z dwóch pierwszych klubów. Słabsi zagrają w zespole Stali w lidze okręgowej. „Stalowcy” wybrani przez trenera mają być jedynymi nowymi zawodnikami w Polonii. Klub nie planuje żadnych innych wzmocnień zawodnikami spoza Świdnicy. Chce opierać zespół na wychowankach.  – Cieszę się, że mamy możliwość pracy z bardzo utalentowanymi, młodymi zawodnikami  ze Stali. Nie wiem czy odnajdą się w nowej rzeczywistości, bo „przeskok” z okręgówki do trzeciej ligi, jeśli chodzi o poziom gry jest dość znaczny i ciężko mi teraz powiedzieć czy kilku zawodników ze Stali będzie wzmocnieniem dla Polonii czy nie, ale pomożemy im, żeby dobrze grali również w mocniejszej lidze. Obserwuje ich od dłuższego czasu i na nowy sezon patrzę z nadzieją – podsumował Przemysław Malczyk.

  Polonia w okresie przedsezonowym ma rozegrać sześć sparingów.  Pierwszy z nich zaplanowano już na 14 lipca. Rywalem Polonistów ma być Włókniarz Mirsk – zespół grający w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Cztery dni później formę naszych zawodników sprawdzi Polonia Środa Śląska. Potem Polonia zagra kolejno z : Motobi Bystrzycą Kąty Wrocławskie 21 lipca, AKS-em Strzegom 25 lipca i 3 dni później z Orłem Ząbkowice Śląskie. Ostatni sparing zaplanowano na 1 sierpnia, ale rywal jeszcze nie jest znany. Wiadomo już na pewno, że w nowym sezonie w Polonii nie zagrają Krzysztof Goździejewski, Jacek Stachyra i Adam Łagiewka. Mimo to, zapowiada się jeden z ciekawszych sezonów w ostatnich latach.

  /M.Rodziewicz/

  Poprzedni artykułJan Ś. skazany. Ku przestrodze
  Następny artykułPaczka dla powodzian