Paczka dla powodzian

  1

  Podczas ostatnich silnych nawałnic, które nawiedziły Dolny Śląsk wiele gmin w naszym województwie zostało zalanych. Kilkaset rodzin straciło cały dobytek , zostając bez środków do życia. Mieszkańcy naszego miasta pamiętają zapewne chwile grozy z 1997 roku kiedy to przez Świdnicę przechodziła powódź stulecia. Wtedy my liczyliśmy na pomoc od innych. Dziś mamy szansę na to, aby zwrócić to, co wtedy dostaliśmy.

  Powódź w Olszynie. Foto Piotr Słowiński

  Stowarzyszenie Wiosna, które co roku przed świętami organizuje szlachetną pomoc nie może przejść obojętnie wśród zniszczeń w Olszynie. To dla tej wsi dedykowana jest akcja przeprowadzana na terenie Świdnicy. 300 rodzin  w tej chwili potrzebuje naszego wsparcia.  Zwracamy się zatem z ogromną prośbą do osób prywatnych oraz firm o rzeczową pomoc dla powodzian. Dary zostaną rozdysponowane dla najbardziej potrzebujących.

  Powódź w Olszynie. Foto Piotr Słowiński

  Wśród rzeczy , które w tej chwili są najbardziej potrzebne znajdują się: żywność trwała – konserwy, kasza, ryż, dżemy, herbata itp, środki czystości – płyny czyszczące, rękawice gumowe, pościel, kołdry, poduszki, koce, latarki.

  Koordynatorem akcji w Świdnicy jest Lider Szlachetnej Paczki – Justyna Bereśniewicz. Wszystkie osoby, które chcą przekazać dary dla powodzian,  proszone są o kontakt pod nr. tel. 666 020 193.

  Poprzedni artykułPolonia szykuje się na nowy sezon
  Następny artykułSławny archeolog w Świdnicy