Muzyka, design i taniec na finał

  0

  Uniwersalny język sztuki – takie hasło przyświecało spotkaniom 80-ciu młodych ludzi z niemal całej Europy. Międzynarodowe Lato Artystyczne w Krzyżowej już jutro, 24 lipca będzie miało swój finał. Zaproszeni są wszyscy chętni.

  W tym roku tematem przewodnim projektu jest DESIGN.PL, czyli spojrzenie na sztukę od strony użytkowej. Młodzi artyści z Polski, Białorusi, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Norwegii, Chorwacji rozwijają swoje talenty podczas warsztatów prowadzonych przez doświadczonych pedagogów oraz wykładowców uczelni artystycznych z kraju i zagranicy. – Po raz pierwszy prowadzę warsztaty, choć nie po raz pierwszy odwiedzam Krzyżową, gdyż już od blisko dziesięciu lat mam przyjemność brać udział w tym niezwykłym wydarzeniu. W tym roku z grupą młodzieży tworzymy biżuterię – opowiada Aleksandra Ivanowa z Białorusi, prowadząca warsztat sztuki użytkowej. –  Oczywiście nie jest to taka zwykła biżuteria. Każdy projekt jest jedyny w swoim rodzaju i tak na prawdę unikatowy. Uczestnicy warsztatów wkładają ogrom pracy w to, co przygotowują i czuję, że wszyscy czerpiemy z tej jakże żmudnej i bardzo precyzyjnej pracy ogrom przyjemności.

  Pobyt wszystkich młodych uczestników wieńczy finał Lata Artystycznego, który będzie miał miejsce 24 lipca o godzinie 17.00 na terenie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży. Poszczególne grupy warsztatowe przedstawią przygotowane przez siebie kilkuminutowe spektakle: pokazy taneczne, teatralne oraz fotograficzne i filmowe. Jednym z głównych punktów programu będzie wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów sztuki użytkowej, ceramiki, rzeźby i grafiki oraz happening na świeżym powietrzu. Prezentacje artystyczne otwarte są dla wszystkich chętnych.

  Fundacja Krzyżowa, opr. red.

  Poprzedni artykułKolejny McDonald`s w powiecie
  Następny artykułPoznaliśmy „królów” skateparku