Strona główna Wydarzenia Strzegom Kolejny McDonald`s w powiecie

Kolejny McDonald`s w powiecie

15

Druga restauracja popularnej sieci fastfood w powiecie świdnickim powstanie przy zjeździe z drogi krajowej nr 5 do Strzegomia (przy stacji paliw). Obietnicę budowy przedstawiciel McDonald`s złożył w kwietniu. Decyzja nie jest przypadkowa.

W Strzegomiu powstaje piekarnia Fresh Start Bakeries, największy dostawca pieczywa dla tej sieci w Polsce, Niemczech i Czechach.W nowej piekarni będzie produkowanych 70 tysięcy bułek do hamburgerów na godzinę. Rocznie takich bułek z trzech taśm produkcyjnych zejdzie 360 milionów, do tego 120 milionów tortilli i 100 milionów croissantów. Piekarnia ma być gotowa w I kwartale przyszłego roku i na początek da zatrudnienie 50-ciu osobom, głównie kobietom.

McDonald`s swoje restauracje rzadko lokuje w małych miejscowościach. Firma wykupiła prywatny teren przy stacji paliw (zjazd z drogi krajowej nr 5 w aleje Wojska Polskiego). Inwestycję wspiera miasto, które zadeklarowało budowę niezbędnej kanalizacji sanitarnej za ok. 150 tysięcy złotych. Termin powstania restauracji nie jest jeszcze znany, ale niewykluczone, że zbiegnie się z otwarciem pierwszego etapu piekarni FSB.

Poprzedni artykułKto otrzyma nagrodę w dziedzinie kultury?
Następny artykułMuzyka, design i taniec na finał