Granitowy plener

  1

  Zainteresowani rzeźbą koniecznie muszą odwiedzić Strzegom, gdzie w niedzielę, 8 lipca, rozpoczął się strzegomski plener rzeźby w granicie. Ta impreza już piąty raz gości w kalendarzu strzegomian. Wśród uczestników znajdują się takie osobistości jak: Stanisław Cukier, Jerzy Fober, Bogdan Wajberg, Dariusz Kowalski, Martin Kuchař z Ostrawy oraz artysta młodego pokolenia Grzegorz Niemyjski.

  Organizatorzy zapewniają, że jak co roku będzie ciekawie. Ponadto wprowadzona zostanie pewna nowość – spotkania z twórcami. Chętni będą mieli możliwość nie tylko zobaczenia z bliska jak pracują rzeźbiarze, ale także wysłuchania ich wykładów, zadawania pytań i podyskutowania.

  W niedzielę miało miejsce oficjalne otwarcie pleneru, na którym przedstawiono uczestników oraz ich dorobek artystyczny. Przybyli mogli również zobaczyć wystawę prac podanych wyżej twórców. Inauguracyjny wykład wygłosił Bogdan Wajberg wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Przybyłym została także przybliżona historia Strzegomskiego Pleneru Rzeźby w Granicie. Kolejne spotkania zaplanowane są na 18 lipca i 1 sierpnia. Efekty Pleneru Rzeźby w Granicie będzie można zobaczyć 12 sierpnia na strzegomskim rynku.

  Sylwia Poznańska

   

  Poprzedni artykułDziecko wraca do matki
  Następny artykułAnglicy wolą Świdnicę