Anglicy wolą Świdnicę

  9

  Słoneczna pogoda nas nie opuszcza. Każdy szuka miejsca gdzie mógłby wypocząć i  zobaczyć ciekawe miejsca. Nasi zagraniczni goście znaleźli je w Świdnicy. Camping przy ul. Śląskiej przeżył prawdziwe oblężenie.

  Grupa Anglików wraz z rodzinami spędziła cały tydzień na obiekcie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Goście, którzy na co dzień przywykli do światowych standardów docenili klimat i atmosferę campingu. W Anglii trzeba sporo płacić za takie przyjemności, a w Świdnicy zielona trawa, korty tenisowe, boiska, basen. Wszystko na wyciągnięcie ręki – mówi Grzegorz Szwegler, pracownik ŚOSiR i dodaje. – Do centrum na piechotkę parę minut, pole golfowe też w pobliżu. Nie zapominajmy o zabytkach i cudownej otaczającej nas przyrodzie, wspaniałych widokach.

  Anglików było kilkudziesięciu, całe rodziny z dziećmi. Bardzo sympatyczni i ciekawi ludzie. W zeszłym roku podobną grupę camperów gościliśmy z Irlandii. W sierpniu OSiR czeka następny wielki „najazd” miłośników tego typu turystyki z okazji V „Jubileuszowego” – Świdnickiego Zlotu Caravaningowego – kończy Szwegler.

  Poprzedni artykułGranitowy plener
  Następny artykułJan Ś. skazany. Ku przestrodze