Basen do remontu

  3

  W tym sezonie basen letni w Świebodzicach jest wyłączony z eksploatacji. To oznacza, że w lecie nie będzie można kąpać się pod chmurką. Świebodziczanie są jednak w komfortowej sytuacji, gdyż mają do dyspozycji jeszcze Wodne Centrum Rekreacji.

  Decyzja o zamknięciu basenu była koniecznością. Ok. 40-letni, mocno wysłużony obiekt, nie spełnia już podstawowych wymogów technicznych oraz sanitarnych. Jego dalsze użytkowanie stało się niemożliwe, gdyż stwarzałoby zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia zarówno korzystających, jak i obsługi. Nie chodzi tu więc o remont, ale odbudowę kąpieliska w nowym kształcie, czyli o przedsięwzięcie niewykonalne między sezonami.

  W tym roku na terenie przy Rekreacyjnej powstanie nowy budynek z szatniami, natryskami i bazą gastronomiczną oraz nowa stacja filtrów, po zakończeniu tego etapu kąpielisko można będzie ponownie uruchomić, a następnie – znów etapami, w miarę możliwości finansowych – modernizować poszczególne niecki basenowe.

  – Jestem przekonany, że mieszkańcy Świebodzic ze zrozumieniem i przychylnością odniosą się do podjętych decyzji, bo gwarantują one, że wreszcie coś się zaczęło na Rekreacyjnej dziać i ten piękny obiekt nie zostanie zlikwidowany, ale będzie znów służył ludziom – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

  Świebodziczanie nie są jednak zupełnie pozbawieni wodnych rozrywek – czynne jest przecież Wodne Centrum Rekreacji, które w okresie wakacyjnym wprowadziło dla dzieci z miasta specjalne bilety – w cenie 2 złote za godzinę.

  Poprzedni artykułStan alarmowy na Pełcznicy
  Następny artykułŚmierć motorowerzysty