Bach, Telemann i… Bach

  0

  Za nami trzeci koncert XIII Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego. Słuchając utworów w wykonaniu Laboratoire de la Musique od razu zapominało się, że ledwie za ścianą jest jedna z bardziej ruchliwych dróg Świdnicy. Młodzi, polscy muzycy zaprezentowali kompozycje zebrane pod nazwą „Ojciec chrzestny”.

  Były to dzieła Jana Sebastiana Bacha, jego syna, Carla Philippa Bacha, i ojca chrzestnego Carla, czyli… samego Georga Philippa Telemanna! Jak można było usłyszeć, Bach junior odziedziczył po obydwóch ojcach nie tylko nazwisko (w przypadku Jana) i imię (tutaj-Georga), ale także talent. Kwartet wykazał się wielkim profesjonalizmem i ogromnymi zdolnościami, wykonując karkołomne muzyczne figury. Ponadto, na ich twarzach niemal ciągle gościł uśmiech i zaskarbili sobie sympatię dużej części widowni niemal od razu. Jak na każdym koncercie, wyjątkowy klimat stworzyła lokalizacja – tym razem był to kościół pw. św. Krzyża przy ulicy Westerplatte.

  Zapraszamy na kolejną odsłonę XIII Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego.  Już dzisiaj, 31 lipca w Kościele Pokoju zagra Marcin Armański, pedagog szkół muzycznych w Świdnicy i Wałbrzychu, organista i kantor Ewangelickiego Kościoła w Świdnicy, kantor Kościoła ewangelicko-reformowanego we Wrocławiu. Gra także na klawesynie i fisharmonii. Jest kierownikiem artystycznym Cieplickich Koncertów Organowych oraz współorganizatorem Tarnogórskich Wieczorów Muzyki Organowej.

  Będzie to jego recital na organach – historycznym instrumencie z 1695 roku. Zagra utwory kompozytorów różnych epok, m.in. Fischera czy Byrda.

  Adrianna Woźniak

  Wstęp na koncerty: bilet normalny 25 zł, ulgowy 15 zł.  Bilety będzie  można kupić  w Informacji Turystycznej w Rynku, w Baroccafe na placu Pokoju i w Kościele Pokoju lub przed koncertami.

  Program XIII Festiwalu Bachowskiego

  wt 31 VII Kościół Pokoju 19.30
  Scheidemann Cabezon Bruna Byrd Purcell Walther Buxtehude
  recital Marcin Armański organy (1695)

  śr 1 VIII Katedra 19.30
  Hans Leo HASSLER Missa Octava a 8
  OCTAVA ENSEMBLE

  cz 2 VIII kościół św. Krzyża 19:30
  TROMBONE GRANDE
  Monteverdi de Rore Taeggio Speer Scheidemann Cesare Gabrieli
  OLTREMONTANO / Wim Becu

  pt 3 VIII Katedra 19.30
  FILI MI ABSALON
  Isaac Josquin Gombert Scheidemann Scheidt Schütz
  Ralf Rhiel bas
  OLTREMONTANO / Wim Becu

  sb 4 VIII Kościół Pokoju 18.00

  Poprzedni artykułGang Olsena oskarżony
  Następny artykułBilety i kolejni wykonawcy Jazdy na Bas*n