Rekord ustanowiony!

  4

  24 godziny na boisku, kilkadziesiąt drużyn, ponad 300 zawodników, 397  goli i jeden szczytny cel. Rekord w najdłuższym meczu Księstwa Świdnicko-Jaworskiego ustanowiony! Całą dobę świdniczanie i przyjaciele z całego powiatu grali na nowo otwartym boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6 na rzecz Bartka Doparta, 16-letniego zawodnika Polonii Świdnica, który uległ ciężkiemu wypadkowi. By spełnić marzenia o zawodowej grze w piłkę nożną, gimnazjalista musi przejść jeszcze 3 operacje i długą rehabilitację. Dzięki hojności zawodników, widzów i sponsorów meczu uda się pomóc młodemu piłkarzowi. Już w poniedziałek przedstawimy podsumowanie zbiórki. Bartek Dopart (który wszystkich zawodników dopingował całą dobę!) i jego rodzina przekazują serdeczne podziękowania.

  Mimo nie najlepszej pogody zagrali z nami zawodnicy ze świdnickich klubów sportowych, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, drużyny podwórkowe, strażacy, policjanci, samorządowcy. Na boisko wybiegli uznani świdniccy piłkarze, m.in. Janusz Gol i Jarosław Lato. Najdłużej, bo aż 15 godzin, grał Damian Zając. Najwytrwalej sędziował Wiesław Żurek. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 6 za udostępnienie kompleksu Orlik. Taki mecz nie byłby jednak możliwy bez silnego zaplecza. Dziękujemy przyjaciołom z LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie, dziennikarzom sportowym, Rafałowi Klemczakowi i wielu innym przyjaciołom. Wasza pomoc dla zespołu Swidnica24.pl była nieoceniona!

  Z ostatnich podsumowań. W ciągu doby padło 397 goli. Ostatni mecz zagrali Strażacy kontra Samorządowcy. Więcej goli strzelili Samorządowcy, ale zwycięzcami są wszyscy!

  Poprzedni artykułMinister wjechał lokomotywą, otworzył szlak
  Następny artykułSkuteczny finisz Polonii