Pożegnanie z przedszkolem

  1

  – Jestem najszczęśliwsza na świecie, że w Świdnicy udało się stworzyć miejsce, w którym zdrowe i niepełnosprawne dzieci dorastają razem – ze wzruszeniem żegnała się z z Przedszkolem Integracyjnym nr 16  „Słoneczko” Alicja Żywicka, wieloletnia dyrektorka. – Sama byłam dzieckiem niepełnosprawnym i do dziś pamiętam wytykanie palcami, odrzucenie. Nasze dzieci tego nie doświadczają!

  Alicja Żywicka zdecydowała się odejść, jak podkreślała  z uśmiechem, na bardzo długie wakacje. Przedszkolem „Słoneczko” na Osiedlu Młodych kierowała przez 23 lata, z uporem dążąc do stworzenia oddziałów integracyjnych. Dziś cała placówka ma charakter integracyjny. – Dzieci mają wspaniałe nauczycielki i opiekunki, znakomicie przygotowane do pracy zarówno z dziećmi niepełnosprawnymi, jak i zdrowymi – podkreślała Alicja Żywicka. Chwaliła cały zespół pracowników i zapewniała, że przedszkole poprowadzi znakomita następczyni, dotychczasowa wicedyrektorka Małgorzata Anklewicz.

  Maluchy ze wszystkich grup na pożegnanie przygotowały specjalne programy artystyczne, z tańcami, wierszami, a nawet własnymi wypiekami. Odchodząca na emeryturę dyrektorka usłyszała ciepłe słowa podziękowań i uznania  od rodziców, absolwentów przedszkola, kolegów z wielu szkół i przedszkoli. Obecny na uroczystości prezydent Wojciech Murdzek uhonorował Alicję Żywicką nagrodą specjalną za wybitne osiągnięcia.

  Poprzedni artykułRowerem po psa-przewodnika. Francja [FOTO]
  Następny artykułWieża ratuszowa dostępna od … [FOTO/WIDEO]