Pierwszy gwizdek przed Euro

  2

  Sporą niespodziankę sprawiła świdniczanom 70-osobowa orkiestra, która dała dzisiaj na Rynku mini koncert. Młodzież z Niemiec, Ukrainy i Polski w ten sposób zaprasza na piątkowy, 8 czerwca koncert w sali teatralnej ŚOK-u i Europiknik do Krzyżowej. A wszystko to tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy Euro 2012 pod hasłem – „Europa-pierwszy gwizdek. Piłka nożna & muzyka”.

  Koncert, który rozpocznie się 8 czerwca o godz. 15.30, jest doskonałą okazją do obejrzenia wyników tygodniowej muzyczno-sportowej wymiany młodzieżowej, realizowanej od 3 do 10.06.2012 w Krzyżowej. Bierze w niej udział 70-cio osobowa grupa młodych ludzi z Polski, Niemiec  i Ukrainy, których łączą 2 pasje: piłka nożna i muzyka. Podczas warsztatów, poświęconych muzyce i sportowi, uczestnicy doskonalą swoje umiejętności, by móc je wspólnie zaprezentować przed szeroką publicznością jako międzynarodowa orkiestra dęta i zarazem drużyna piłkarska.

   Finał projektu, na którym młodzież rozegra turniej piłki nożnej, będzie miał miejsce w sobotę 9 czerwca od godz. 14:00 podczas rodzinnego EUROPikniku w Krzyżowej, na który  zaproszeni są wszyscy chętni. Na pikniku wystąpią również dzieci z przedszkola „Bajkowa Dolinka” z Pszenna, grupy taneczne Studia Artystycznego „Katharsis”, Świdnicki Klub Karate Kyokushin oraz cheerleaderki z Bielawy.

  opr. red.

  Poprzedni artykułDziura z Zaułka Świętokrzyskiego zniknie
  Następny artykułZmagania kolarzy na jaworzyńskiej żwirowni