Zmagania kolarzy na jaworzyńskiej żwirowni

  6

  W VIII Grand Prix MTB Solidarności, które odbyło się 3 czerwca na terenie żwirowni w Jaworzynie Śląskiej wystartowało ponad stu zawodników z klubów sportowych. Punkty zdobyte podczas wyścigu były zaliczane do challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, a w kategorii młodzików i młodziczek impreza osiągnęła rangę Mistrzostw Dolnego Śląska.

  Na wymagającej trasie, prowadzącej po drogach i bezdrożach wokół jaworzyńskiego akwenu nie zabrakło mocnej rywalizacji, efektownych zjazdów, a także nieprzewidzianych kraks. Widzowie, którzy przybyli dopingować zawodników uczestniczących w zawodach mogli podziwiać piękne, kolarskie widowisko. Najefektowniejsze okazały się wyścigi w kategoriach juniorskich oraz oczywiście w Elicie Mężczyzn. Podczas imprezy, w rekreacyjnej formie rozegrano także specjalny wyścig dla dzieci i młodzieży z Gminy Jaworzyna Śląska, w którym wzięło udział około 20 amatorów.

  Dla sekcji kolarskiej Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” impreza zakończyła się dużym sukcesem, ponieważ w kategorii młodziczek, zawodniczki MKS’u – Sara Tonder i Paulina Pastuszek – zdobyły odpowiednio złote i brązowe medale Mistrzostw Dolnego Śląska. Ze szczegółowymi wynikami wyścigu można zapoznać się na stronie Dolnośląskiego Związku Kolarskiego – www.dzkol.eu oraz Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” – www.mkskarolina.pl.

  Organizatorami wyścigu od lat są: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o., Miejski Klub Sportowy „Karolina” oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej. Grand Prix odbyło się dzięki wsparciu Gminy Jaworzyna Śląska oraz Powiatu Świdnickiego, a także firm i prywatnych sponsorów.

  Za wsparcie imprezy organizatorzy pragną podziękować: ZPS „Karolina” sp. z o.o., Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, Piekarnia Profit-Bis Jacek Wychowanek, Dolnośląskie Stowarzyszenie Kultury i Sportu NSZZ „Solidarność”, Sklep Rowerowy Eugeniusz Dejnek w Świdnicy, Zakład Stolarski Pan Ryszard Podgórski.

   

  Poprzedni artykułPierwszy gwizdek przed Euro
  Następny artykułLech Majewski: Byłem jak przeor w klasztorze [WIDEO]