Zostaje nam walka o siódme miejsce

1

W drugim dniu Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce zawodniczki MKS-u Świdnica rozegrały kolejne dwa spotkania. Zagrały jednak trochę poniżej oczekiwań, w niedzielnym meczu zmierzą się zatem w rywalizacji o siódmą lokatę z zespołem z Białej Podlaskiej.

Wygrana w pierwszym spotkaniu z Gedanią Gdańsk w stosunku 2:0 dawała realne szanse na awans do strefy medalowej. Świdniczanki zwyciężyły jednak tylko 2:1 i pozostała nam walka o miejsca 5-8.  Nasze siatkarki w pierwszym meczu nie sprostały zawodniczkom MOS-u Wola Warszawa przegrywając 1:2, dlatego w niedzielę o godzinie 10:00 zmierzą się z zespołem z Białej Podlaskiej w meczu o siódmą pozycję.

W meczu z Gedanią moje zawodniczki uśpił pierwszy wygrany set. W drugim zabrakło koncentracji, dziewczyny miały problemy z odpornością psychiczną. Przegraliśmy z drużyną, która jest już w pierwszej czwórce. Drugi mecz był bardzo wyrównany, w drugim secie robiliśmy łatwe błędy, w trzecim mieliśmy nawet czteropunktową przewagę, którą jednak roztrwoniliśmy. Jeśli wygramy w niedzielę w meczu o 7 miejsce też będę uważał to za dobry wynik wbrew opinii większości ludzi – powiedział po sobotnich spotkaniach Wojciech Ząbek.