Wyścig kolarski i utrudnienia w ruchu

  0

  47. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Szlakiem Grodów Piastowskich zakończy się w Świdnicy.  Ostatni IV etap Dzierżoniów-Świdnica zostanie rozegrany w niedzielę 6 maja. Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich wpisany jest przez Międzynarodową Organizację Kolarską UCI do grona największych imprez kolarskich w Europie „UCI Europe Tour”.

  W ramach etapu Dzierżoniów – Świdnica kolarze pokonają dokładnie 153 km.

  Wjazd zawodników do miasta, a później na I rundę zaplanowano w Świdnicy ok. godz. 14.45,  na II rundę – PREMIA LOTNA ok. godz. 15.20. Metę wyścigu przewidziano na godz. 16.00 przy ul. Polna Droga. W trakcie zmagań kolarzy nad zalewem Witoszówka przewidziano program artystyczny i loterie.

  Mapki informacyjne w załączniku.

  Więcej informacji o wyścigu www.grody.com.pl

   

  ***

  W trakcie zmagań kolarzy, 6 maja (niedziela) trzeba liczyć się z utrudnieniami:

  • od godz. 9.00 do 18.00 nastąpi wyłączenie z ruchu ulicy Polna Droga na odcinku od ul. Janusza Kusocińskiego do ul. Wałbrzyskiej,
  • ponadto peleton kolarski będzie 3 krotnie przejeżdżał w eskorcie policji trasą: ul. Śląska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Sprzymierzeńców – Polna Droga. W czasie przejazdu – pomiędzy godz. 14.30 a 16.30 – będzie chwilowo wstrzymywany ruch pojazdów w ww. rejonie.

  Apelujemy do kierowców o nie pozostawianie w tym czasie  swoich pojazdów na trasie przejazdu wyścigu oraz o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie.

  • Linia nr 30 MPK będzie jechać objazdem: ul. Bystrzycką z pominięciem przystanków przy ulicach: Przyjaźni, Słowiańskiej, Śląskiej oraz w Bystrzycy Dolnej i Burkatowie kursami:

  – o godz. 14.31 z pl. Św. Małgorzaty,

  – o godz. 15.03 z Lubachowa.

  Przystanki zastępcze usytuowane zostaną przy skrzyżowaniu z Bystrzycą Dolną, oraz w Burkatowie przy skrzyżowaniu (przystanek PKS).

  Poprzedni artykułDerby powiatu dla Zjednoczonych
  Następny artykułRuszył maraton maturalny