Derby powiatu dla Zjednoczonych

0

Na sztucznej murawie przy ulicy Śląskiej rozegrane zostały dziś derby naszego powiatu – w 24. kolejce ligi okręgowej zmierzyły się ekipy Stali Świdnica i Zjednoczonych Żarów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:0.

Pierwsze minuty meczu upłynęły pod znakiem przewagi Stali. Zawodnicy tego zespołu oddali kilka groźnych strzałów na bramkę rywali, jednak żaden z nich nie znalazł drogi do siatki. Najaktywniejszym piłkarzem w tej części gry był Majcherczyk. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy ten zawodnik nie wykorzystał kolejnej świetnej okazji do strzelenia bramki. Po podaniu z głębi pola miał dużo miejsca na czternastym metrze, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej części spotkania Sowa z najbliższej odległości strzelił prosto w bramkarza. Zjednoczeni odgryzali się „Stalowcom”, ale również nie znaleźli sposobu na pokonanie Bęca. Do przerwy mieliśmy więc remis 0:0. Drugą część gry z większym impetem zaczęli Zjednoczeni, a Stal odpowiadała niecelnymi strzałami. W 70. minucie meczu przyjezdni objęli prowadzenie. W zamieszaniu pod bramką najwięcej zimnej krwi zachował Korbecki i strzałem z szóstego metra umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach zawodnicy częściej kopali się po kostkach niż trafiali w piłkę. W 88. minucie Majcherczyk uderzył w poprzeczkę po strzale głową. Dwie minuty później sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla świdniczan, gdyż bezpodstawnie nakazał powtórzenie rzutu wolnego, a to nie był jego jedyny błąd w całym meczu. Ostatecznie Zjednoczeni wywieźli ze Świdnicy cenne trzy punkty wygrywając 1:0.

Stal Świdnica – Zjednoczeni Żarów 0:1

Bramka: Korbecki 70’

Stal: Bęc, Krenczyk, Jędrasiewicz, Oleksy, Darowski, Sowa, Czernicki, Wilk, Rogowski, Byś, Majcherczyk oraz Mróz i Mika

Zjednoczeni: Hruszowiec, Drąg, Okarma, Koluśniewski, Skrypak, Dopieralski, Wawrzyniak, Jernutowski, Rudnik, Korbecki, Zyl oraz Kołodziej i Baziak