Ruszył maraton maturalny

  0

  380 tysięcy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w tym 30 tysięcy na Dolnym Śląsku i 1300 w powiecie świdnickim, rozpoczęło maturalne zmagania. Na początek egzamin na poziomie podstawowym z języka polskiego. O 14.00 kolejny pisemny dla tych, którzy wybrali wiedzę o tańcu.

  Maturzyści w II LO

  W tym roku wprowadzono zmiany. Inaczej niż w poprzednich latach egzaminów na poziomie rozszerzonym z języka polskiego i matematyki uczniowie nie będą zdawać tego samego dnia co na poziomie podstawowym. Zmienia się także egzamin ustny z języków obcych nowożytnych. Zamiast dwóch poziomów – jeden i czas wydłużony do 30 minut. Najmniej maturzystom podoba się nowa zasada, zgodnie z którą na tym egzaminie nie będą mieli czasu na przygotowanie się do odpowiedzi.

  – Starałam się w ostatnich dniach nie stresować, wybrałam koncerty zamiast nauki! – śmieje się Julia Jackiewicz z II LO w Świdnicy. Dzisiaj humor nadal jej dopisywał, ale przyznaje, że matura to ogromny stres. – Od jej wyniku zależy nasza przyszłość, a przecież jesteśmy bardzo młodzi. To ogromna odpowiedzialność. Optymizm mnie jednak nie opuszcza, choć teraz mam wrażenie, że nic nie wiem!

  Według harmonogramu, przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, w poniedziałek 7 maja maturzyści napiszą egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, we wtorek 8 maja matematyka (poziom podstawowy), w środę 9 maja – matematyka poziom rozszerzony. 10 maja – język angielski. Terminy egzaminów ustnych ustalają szkoły. Matura potrwa do 25 maja. Wyniki będą znane 29 czerwca.

  Poprzedni artykułWyścig kolarski i utrudnienia w ruchu
  Następny artykułZerwała polską flagę