Trzecie miejsce Małgorzaty Ostrowskiej w Mistrzostwach Europy

  0

  Hala widowiskowa AWFiS w Gdańsku gościła w dniach 13-20 maja uczestników Mistrzostw Europy w Armwrestlingu. W imprezie wzięło udział 650 osób z 23 państw Starego Kontynentu. Polska kadra narodowa liczyła blisko 80 osób reprezentujących nasz kraj w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. Wśród reprezentantów Polski znalazła się Małgorzata Ostrowska ze Strzegomia.

   

  Przypomnijmy, że Małgorzata Ostrowska jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek siłowania na rękę. Na swoim koncie ma 18 złotych medali Mistrzostw Polski, trzykrotnie została wpisana do „Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości” jako najsilniejsza Polka ręki lewej w latach 2006, 2008 i 2009. W roku 2005 wywalczyła srebro i brąz na Mistrzostwach Świata Juniorów. W 2006 roku jako pierwsza Polka w historii stanęła na podium Pucharu Świata Zawodowców. Z Mistrzostw Europy przywiozła pięć brązowych krążków (2005, 2006, 2007, 2009).

  Na EuroArm 2012 Małgosia walczyła w kategorii do 60kg seniorek, gdzie rywalizowało 12 pań. W czasie turnieju stoczyła sześć pojedynków. W eliminacjach Gosia pokonała Szwedkę (Lisa Skoglund), Czeszkę (Lenka Vojtkova) oraz dwukrotnie Rosjankę (Luiza Gabueva) przechodząc do półfinału. Podczas walki półfinałowej niestety lepsza okazała się reprezentantka Turcji – Arzu Donmez. Mistrzynią Europy w kategorii do 60kg kobiet została Lucia Debnarova ze Słowacji. Małgorzata Ostrowska zajęła trzecie miejsce na rękę lewą, tym samym powiększając swoją kolekcję medali o kolejny krążek.

  Mistrzostwa Europy przeminęły bardzo szybko. W czasie turnieju nie brakowało jednak emocjonujących walk oraz sympatycznych spotkań ze znajomymi z różnych zakątków Europy. Przygotowywałam się do udziału w tej imprezie i jak było widać moje starania nie poszły na marne. W Gdańsku po raz szósty stanęłam na podium ME z czego bardzo się cieszę. Myślę, że trzecie miejsce to bardzo dobry rezultat w tym turnieju. Obecnie regeneruję siły i szukam sponsorów, by już niedługo rozpocząć przygotowania do Mistrzostw Świata, które odbędą się już we wrześniu w Brazylii – podsumowała swój start Małgorzata Ostrowska.

  Poprzedni artykułPiwo jak sprzed wieków
  Następny artykułMała obwodnica Świdnicy zagrożona?